HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
03.10.2020 | Pavel Blažek | A-tým

Poutníci udolali českobudějovický Samson ve třetí třetině a jsou i nadále stoprocentní


Hosté sice přijeli s dvanácti hráči do pole, ovšem zkušenostmi nabitý tým vzdoroval domácím Poutníkům plné dvě třetiny. Ve třetí části hry ale domácí zlomili houževnatý odpor soupeře třemi brankami, Pelhřimov i nadále v probíhající sezóně neztratil ani bod.

Tento článek patří k zápasu HCP - MHH 5:2

Úvod utkání zastihl Poutníky v lepší pohodě. Domácí měli více ze hry, ovšem chvíli trvalo než Poutníci našli recept na skvěle chytajícího Klestila, který hosty několikrát podržel. Ve 13.minutě ale i Klestil kapituloval po přesném zakončení Davida Šuláka. Hráči Samsonu hrozili v první třetině zejména během přesilové hry, kdy na dlouhé vteřiny hosté zavřeli Poutníky před Jírou. Ale i hosté si v závěru třetiny vybrali svou chvilku slávy, v 19.minutě Poutníci několikrát nevyhodili puk z pásma a z následného závaru se prosadil Macháček.

I druhá třetina začala s lepší kondicí na domácí straně, kteří ve 24.minutě šli do vedení. Mečiar s Miroslavem Kopicem zavezli puk do pásma a dorážka druhého jmenovaného znamenala opět vedení Poutníků. I tentokrát ale hosté brzy přitopili pod kotlem a během početní výhody Samsonu se skóre opět vyrovnalo. Během 34.minuty Suchánek prostřelil od modré vše, co puku stálo v cestě a střela po ledě se zastavila až za Jírou. Oba celky si do druhé přestávky vytvořili řadu šancí, vyrovnané skóre se ale nezměnilo.

Zkraje třetí třetiny dostali domácí další přesilovou hru a potřetí se Poutníci dostali do vedení. Šulák ideálně v přečíslení našel Bohumila Svobodu a domácí snajpr se na brankovišti nemýlil. Zápas se poté stal nervózním na obě strany a trestů začalo přibývat. V 52.minutě si zapsal hostující hráč Samsonu Macháček trest ve hře a celkem si i za protesty vykoledoval sedmiminutový trest pro svůj tým. Podobná situace jako v zápase Poutníků s Milevskem, tentokrát ale Poutníci využili situaci o něco lépe, než minulý týden Milevsko. Následný trest poslal hosty na dvě minuty do tří, ovšem s touto výhodou nenaložili domácí právě ideálně. Přesto v 58.minutě David Šulák přesnou kličkou zařídil dvougólový náskok domácích a o minutu později se přesnou ranou od modré prosadil Marek Hadrava.

Pelhřimov si tedy připsal druhé vítězství ve dvou dnech, tentokrát si Poutníci vyšlápli na Samson České Budějovice v poměru 5:2. Další dva zápasy se ale kvůli současné epidemiologické situaci musí odehrát bez diváků…

Pavel Blažek