15.10.2009 | Martin Kubíček | A-tým

Mladší dorostenci si poradili s Nymburkem

Pelhřimovští mladší dorostenci dnes v rámci 8. kola I. ligy mladšího dorostu přivítali na svém ledě Nymburk. V zápase se blýsk čtyřmi brankami Barták a třemi přesnými zásahy Svoboda. Domácí Pelhřimov tak získal tolik potřebné body do tabulky.

Asistence: Barták 2, Kubíček 2, Suchý, Svoboda, Litomiský, Hajek

PEL: Novák - Litomiský, Červený, Žuček, Jírů, Motl, Kučera, Kulík, Rufer - Barták, Svoboda, Hajek - Zajíček, Křížová, Mozr - Suchý, Varlamovič, Kubíček - Havel

Utkání proti Stadionu Nymburk začali mladší dorostenci Pelhřimovského Spartaku nezvykle velice dobře. Kdo přišel na utkání déle, mohl litovat, neboť na konci druhé minuty svítilo na světelné tabuly skóre 2:0 pro domácí. Hokejisté Spartaku měli šance na zvýšení náskoku, ale hostující brankář své mužstvo několikrát podržel a Nymburk se pomalu dostávali do zápasu. Výsledkem bylo snížení na 2:1. I v druhé třetině to byl spíše boj, ve kterém byli o něco lepší domácí a postupně navyšovali skóre. Po druhé třetině byl stav 5:2. Třetí třetina byla bohatá na góly, ale hosté se přiblížili dvakrát na rozdíl pouhých dvou branek a ke všemu ještě neproměnili trestné střílení. Více jim však domácí nedovolili. Po zvýšení na 8:5 již bylo na ledě jen jediné mužstvo a konečné skóre se zastavilo na 11:5. Dvouciferné vítězství pelhřimovští mladší dorostenci již dlouho nepamatují. V neděli zajíždějí mladší dorostenci Spartaku pod Ještěd, kde se utkají s Libercem B. Martin Kubíček