12.08.2009 | Jiří Rada | A-tým

Spartak vstoupil do přípravy vítězstvím

Domácí Spartak Pelhřimov se utkal ve svém prvním utkání před nadcházející sezónou s týmem Žďáru nad Sázavou. Trenérské duo Zmrhal – Šáda mohlo počítat s téměř všemi hráči. Do utkání nastoupil Zdeněk Procházka i rakouský hráč Christoph Skriner, naopak se na ledě neobjevil Plch, Kubát a avizovaní hráči z Hradce Králové. Do branky se postavila letní posila Pavel Maláč.

ZS Pelhřimov
11.08.2009
18:00
6:4
(2:1, 3:2, 1:1)
Žďár nad Sázavou
Branky a nahrávky: 16. Tecl (Plachý, Lazorišák), 19. Votápek, 21. Plachý (Tecl), 28. Plachý (Lazorišák), 33. Votápek (Anderle, Pelán), 45. Dvořák (Skriner) - 15. Bukáček, 30. Kočan (Doležal), 33. Pleva (Kunstmüler), 49. Kunstmüller (Sobotka, Bukáček) Rozhodčí: Vampola - Miksa, Nacházal. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 160 . Střely na branku: 26:31 . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4

PEL: Maláč - Meloun, Vácha, Procházka, Kasalý, Jelínek - Tecl, Plachý, Lazorišák - Pelán, Anderle, Votápek - Dvořák, Hadrava, Skriner

ZNS: Kochánek – Koželuh, Doležal, Pleva, Sobotka, Smejkal, Fibikar – Plachý, Bukáček, Kunstmuller, Dítě, Vránek, Kaut, Muhlfait, Kočan, Šulc, Štěpánek

Do utkání vlétli aktivněji domácí, jmenovitě Marek Anderle. Skvělým pohybem se dostal až před osamoceného brankáře hostů, ale ten jeho pokus zlikvidoval vyrážečkou. O několik málo okamžiků déle se dostal Žďár do přečíslení a duo Doležal – Plachý si vyměnilo kotouč, ale druhý jmenovaný netrefil odkrytou klec domácích. V 6. minutě došlo k sérii tří vyloučení, ale skóre se stále neměnilo. Pavel Maláč na sebe poprvé upozornil perfektním reflexem lapačkou a po právu byl vyvoláván pelhřimovskými fanoušky. Žďár nad Sázavou si postupně vytvářel tlak, ale ten ovšem končil na doposud bezchybném Maláčovi. 11. minuta přinesla první vážnou šanci Pelhřimova. Lazorišák ujel oběma obráncům hostů, ale když už překonal brankáře Kochánka, tak mu ujel puk do rohu kluziště, ale ani následný střelecký pokus v branku neproměnil. Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě. Hokejisté Žďáru nad Sázavou proměnili přesilovou hru a zásluhu na tom měl Bukáček, který si nejprve položil Maláče a poté již pouze zasunul kotouč do odkryté klece - 0:1. Téměř o minutu později propasíroval touš mezi Kochánkovy betony domácí kapitán Tecl a bylo vyrovnáno - 1:1. V samém závěru první třetiny strhl výsledek na svoji stranu pelhřimovský junior Votápek, který využil chvilky nepozornosti hostujícího brankáře a překvapil ho nahozením od modré čáry - 2:1.

Druhá perioda začala v představení Pelhřimova. Již po 47 vteřinách se prosadil střelou z mezikruží Plachý - 3:1. Hráči Spartaku se také dočkali hry v oslabení, ale díky velice aktivnímu Anderlemu více zatrnulo hráčům Žďáru, než pelhřimovským borcům. V 28. minutě se ochozy pelhřimovského stadiónu radovaly počtvrté. Lozorišák našel na modré čáre skvěle schovaného Plachého, který si pohrál s brankářem Žďáru a zasunul puk mezi jeho beton a tyčku branky - 4:1. Hokejisté Žďáru však nesložili zbraně. Kočan využil nedorozumění v pelhřimovské obraně a vsítil druhý gól jeho týmu - 4:2. Žďárský hráč byl poslán za katr za napadení domácího brankáře mimo brankoviště a Votápek využil přesilovou hru krásnou akcí, kterou mu připravil Anderle - 5:2. Okamžitou odpověď našel Pleva, jenž zachytil špatně vyhozený puk a prostřelil Maláče potřetí - 5:3

Poslední třetina nepřinesla tolik gólů, jako ty předchozí, ale naopak spoustu nepřesností na obou stranách. Na domácí straně se trefil jako poslední Dvořák, jenž využil nahrávky Skrinera a pohodlně zakončil do žďárské branky - 6:3. Přesilovou hru využili také hosté, kteří 9 vteřin před jejím skončením protlačili puk za bezmocného brankáře domácích. Jmenovitě se stal šťastným střelcem Kunstmüler – 6:4. Oba týmy se střídaly v šancích, ale žádná z nich již nebyla gólová. Za zmínku stojí šance Lazorišáka, ale ten laxním způsobem trefil pouze připravený beton gólmana hostů. V samém závěru utkání se předvedl brankář Pavel Maláč, který při power play hostů zachytl puk do lapačky a v zápětí jej sám odpálil ze vzduchu přes všechny čáry.

Radek Šáda (asistent trenéra Spartaku Pelhřimov): V prvním zápase se nedal čekat žádný extra hokej. Bylo to spíše o bojovnosti a tom, abychom si vyzkoušeli, kde máme rezervy.