23.11.2008 | Marcel Doubek | Mládež

Spartak vystřídal Hodonín na čele tabulky

Pelhřimovští přivítali ve šlágru kola krajského přeboru juniorů na domácím ledě Hodonín, který měl před zápasem na Spartak náskok jednoho bodu. Domácí, i když museli v průběhu zápasu dotahovat dvougólové manko soupeře, nakonec zvítězili 5:3.

23.11.2008
11:30
5:3
(1:2, 0:1, 4:0)
Hodonín
Branky Pelhřimova: Malý 2, Holec 2, Šípek.

PEL: Zajíček - Jelínek, Zelený, Šmíd, Kasalý, Matoušek, Bella, Doubek - Štěcha, Siřiště, Moucha - Zadražil, Holec, Malý - Hubata, Chuchel, Nacházel - Šípek

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a vytvořili si i několik zajímavých příležitostí, které ale zpočátku gólovou radost nepřinesly. Branku se jim podařilo dát až při hře čtyři na čtyři, když jeli sami dva na gólmana Zadražil s Malým a druhý jmenovaný stál na konci celé akce. Hostům se ovšem do konce první dvacetiminutovky povedlo dvěma góly v přesilových hrách skóre otočit.

Spartak se ve druhé části pokoušel o vyrovnání, ovšem marně. Ztroskotával na dobře chytajícím brankáři Hodonína a také se nechával často zbytečně vylučovat. Z jediné branky ve druhé třetině se tak radovali hosté, kdy hostující útočník prostřelil Zajíčka z blízkosti mezi betony.

Domácí ve třetí dvacetiminutovce zvýšili tempo a tak se hrálo prakticky neustále v obraném pásmu Hodonína. O snížení se postaral svou druhou brankou v zápase Malý. Vyrovnání obstaral o chvíli později Šípek, když se trefil z kruhů přesně nad lapačku hostujícího brankáře. Pelhřimovské pak ve snaze vstřelit vedoucí branku přibrzdilo další zbytečné vyloučení. Ovšem zhruba pět minut před koncem se to Spartaku přeci jen povedlo, když se z bezprostřední blízkosti prosadil Holec. Tentýž hráč pak upravil v 59. minutě při power play Hodonína na konečných 5:3.

Junioři Spartaku po výhře střídají právě Hodonínské na čele tabulky. Nutno podotknout, že výhra to byla dosti vydřená. Pelhřimov si ji zajistil díky dobrému výkonu ve třetí části, kterou vyhrál 4:0! Na výkonu domácích v tomto zápase jistě nepřidali dosti zvláštní rošády se sestavou v průběhu zápasu.