17:00
4:6
(0:1, 3:3, 1:2)
Velké Meziříčí B

Branky a nahrávky: 23. Hadrava Marek (Srnský), 29. Votápek (Bříza, Vácha), 32. Svoboda B. (Votápek, Hadrava Marek), 55. Vácha (Kochrda) – 11. Orcsech (Strnad), 24. Střecha, 28. Strnad, 36. Štěpánek, 41. Střecha (Strnad, Štěpánek), 48. Rozmarýn (Orsech). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Michal Kotlík — Matěj Lepeška, Jan Tománek

HCP:

Menšík (Roh) – Srnský, Vácha, Kasalý D., Port, Přibyl, Bříza, Kochánek – Cejpek, Machovský Matyáš, Kasalý F., Machovský Max, Hadrava Marek, Votápek, Svoboda B., Vrátný, Kochrda, Buchta, Lagron

VMB:

Juda (Svoboda) – Úlovec, Viskot, Kuřátko, Smejkal – Orsech, Broža, Švejda, Střecha, Rozmarýn, Pejchal, Barák, Karásek, Strnad, Štěpánek

Vstup do utkání měli domácí aktivnější, ale domácí útoky naráželi na dobře postavenou hostující obranu. Útočné choutky domácího celku brzy utnula početní nevýhoda a na první gólovou příležitost se čekalo do 5.minuty a měli jí na svědomí hosté – střílenou přihrávku na brankoviště si Menšík pohlídal, i s přispěním tyčky své branky. V 8.minutě si domácí zahráli první přesilovou hru, ale hosté se bez větších problémů nejen ubránili, ale krátce poté i otevřeli skóre – v 11.minutě propadl domácí obraně celkem laciný puk, ke kterému se na brankovišti dostal Orsech a střelou pod víko nedal Menšíkovi mnoho šancí zasáhnout. Odpověď měl nedlouho poté na holi Max Machovský, ale v souboji s Judou neuspěl. Poutníci se postupně stále více tlačili před hostující branku, tlak domácího celku zesílil při přesilových hrách, ale Juda všem atakům Poutníků odolal. A když už se puk dostal za záda hostujícího brankáře, pomohla hostům branková konstrukce, jako tomu bylo po šancích Vrátného a Votápka.

Poutníci vlétli do druhé třetiny na výbornou a ve 23.minutě přišlo vyrovnání z hole Marka Hadravy, jenž v přečíslení vzal střelbu na sebe a propálil Judu. Ale zanedlouho přišla početní výhoda hostů, ze které si Velké Meziříčí vzalo vedení zpět. Střecha nastřelil domácího brankáře a zřejmě od části jeho výstroje se puk odrazil za brankovou čáru. A pro Poutníky bylo ještě hůř v 28.minutě, Poutníci hráli přesilovku, ale další nepřesnost v domácí rozehrávce potrestal Strnad. Početní výhodu se ale domácím povedlo využít o pár okamžiků později, kdy se po souhře radoval pelhřimovský kapitán Petr Votápek. Aktivita byla v té době na domácích hokejkách a v 32.minutě našel Votápek mezi kruhy Bohumila Svobodu a ten pohotově dopravil puk za bezmocného Judu. 34.minuta pak přinesla další přesilovku na stranu hostů a ti touto výhodou nepohrdli, ve 36.minutě se před Menšíkem prosadil Štěpánek. Poutníkům se ještě ve druhé třetina naskytla možnost početní výhody, která byla 73 vteřin zesílena, ale tlak na brankovišti vyrovnání stavu utkání nepřinesl.

Poutníci tedy vstoupili do třetí třetiny s jednobrankovým mankem, ale stačilo 32 vteřin a Filip Střecha střelou přes obránce poslal Velké Meziřící do rozhodujícího trháku. Navíc v 48.minutě důraznou dorážkou Petra Rozmarýna získali hosté tříbrankový náskok a rázně mířili za vítězstvím. I za této situace ale domácí nesložili zbraně, ale dobrá obrana Velkého Meziříčí v čele s Judou dovolila Poutníkům pouze korekci stavu utkání v 55.minutě. Puk po teči Josefa Váchy a díky dalším odrazům skončil za brankovou čárou a tento statistický zápis byl tím posledním, co sobotní zápas nabídl.

Poutníci nevstoupili do nové sezóny ideálně, neboť mezi domácími mantinely podlehli rezervě Velkého Meziříčí 4:6. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni pelhřimovský Josef Vrátný a hostující Petr Juda. O nápravu se Poutníci pokusí v pátek 20. září na ledě Moravských Budějovic.