26.08.2020 | Jiří Rada | A-tým

Příprava odstartovala vítězstvím v Benešově

První přípravné utkání pelhřimovských hokejistů dopadlo na výbornou. Na ledě účastníka Středočeské krajské ligy zvítězili poměrem 7:3, přičemž svoji útočnou pušku znovu začal zastřelovat kanonýr Bohumil Svoboda, který vstřelil dvě branky. Dalšími zářezy se blýskli Petr Votápek, Domink Kasalý, Honza Štěrba a Miroslav Kopic. Již v sobotu 29. srpna čeká obě mužstva od 17:00 odveta na pelhřimovském ledě.

Benešov

25.08.2020
18:00
3:7
(1:2, 0:2, 2:3)

Branky Pelhřimova: 3. Kopic (Hadrava Marek), 20. Votápek (Vrátný J.), 32. Kasalý D. (Svoboda B.), 35. Svoboda B. (Votápek), 52. Svoboda B. (Vysloužil), 54. Vysloužil (Mečiar), 54. Štěrba (Svoboda B.). Vyloučení: 6:10, navíc Bříza (PEL) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

BNS:

.

HCP:

Jíra (Urban) - Port, Vrátný D., Kasalý D., Mečiar, Bříza F., Vrátný J., Hráček, Kopic, Hadrava Martin, Hadrava Marek, Vysloužil, Votápek, Svoboda B., Barták, Štěrba, Šulák

Josef Lukašík (HC Pelhřimov): Klasické první utkání v nové sezóně. Utkání se z naší strany nezúčastnili hráči Kaiseršot, Martínek, Kasalý F., Siřiště, Vylíčil, Zadražil J..

Bojovné utkání, ve kterém se domácí snažili být aktivní. Od začátku dobře bruslili, ale se při-bývajícím časem se projevovala lepší fyzická připravenost našich hráčů, což jsme vyjádřili také střelecky.

Jediným problémem byli rozhodčí. Pískali pouze ve dvou a jejich metr rozhodování byl mírně řečeno nevyvážený, což je vidět z poměru vyloučených. Vyvrcholením byl hrubý faul domácího hráče v 57. minutě utkání, po kterém byl vyloučen Bříza F. na 5 minut + do konce utkání.