01.02.2020 | Jiří Rada | Mládež

Vysočinské derby ovládl domácí Pelhřimov

Dlouho očekávané derby Vysočiny v rámci Jihočeské krajské ligy přilákalo na pelhřimovský zimní stadion bezmála tisícovku hokejových příznivců, kteří mohli vidět celkem třináct branek. V první třetině zařídili dvoubrankové vedení domácích bratři Hadravové a ve druhé periodě přidali Poutníci celkem sedm branek, přičemž jeden přesný zásah si připsal i střelec Bohumil Svoboda, který vede kanadské bodování soutěže. Skvělý debut zažil Štěrba, který během dvou minut udeřil dvakrát a poté ještě dvakrát asistoval. Poslední dvacetiminutovka tolik branek nepřinesla a hosté dokázali dvakrát udeřit. Konečný stav tak ukázal jednoznačný výsledek 11:2.

01.02.2020
17:00
11:2
(2:0, 7:0, 2:2)
HC Humpolec

Branky a nahrávky: 5. Hadrava Martin, 12. Hadrava Marek (Hadrava Martin), 22. Svoboda (Kasalý F.), 30. Kopic (Vylíčil), 31. Štěrba, 31. Hadrava Marek (Vysloužil, Kasalý D.), 32. Štěrba (Vylíčil, Zadražil), 34. Votápek, 40. Votápek (Svoboda), 45. Vylíčil (Štěrba, Kasalý F.), 50. Kopic (Štěrba, Vylíčil) – 41. Jelínek M. (Hynek), 60. Šerák (Jelínek M.). Rozhodčí: Martin Matoušek — Michal Dančišin, Jan Kubeš. Vyloučení: 8:6, navíc Bříza F. 2+10 VRAŽ, Kasalý F. 10 OT, Votápek 10 OT (všichni PEL), Kulík 2+10 VRAŽ (HUM).  Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 850.