HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
28.08.2018 | Daniel Lhotský | A-tým

Medvědi na ledě bruslařů marně dotahovali a potřetí v přípravě prohráli

Lední Medvědi do zápasu nevstoupili vůbec dobře, jelikož na začátku 8. minuty prohrávali již o tři branky. Podařilo se jim sice skóre během zápasu korigovat, ve 37. snižoval Tomáš Plachý na rozdíl jediné branky, a medvědi sahali po vyrovnání. Ve třetí třetině ale dvakrát udeřili domácí a zvítězili 7:4. Medvědi nezvládli ani následné samostatné nájezdy. V těch podlehli 1:2, jako jediný se dokázal prosadit Martin Hadrava.

Havl. Brod

28.08.2018
18:00
7:4
(4:2, 1:2, 2:0)
Pelhřimov

Branky a nahrávky: 4. Michálek (Milfait, Semrád), 7. Přidal (Holenda, Třetina), 8. Ludvík (Voříšek), 13. Třetina, 26. Holenda (TS), 45. Voříšek (Holenda, Šmíd), 60. Nepokoj – 8. Marek Hadrava (Martin Hadrava, Kohút), 14. F. Kasalý (Martin Hadrava, Pospíchal), 36. Pospíchal (F. Kasalý), 37. Plachý (Votápek, Srnský). Rozhodčí: Jaroslav Žák – Jan Kubát, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 8:5. Využití:2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 46:24 (19:7, 16:8, 11:9). Průběh utkání:3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 7:4. V prodloužení: 0:0 V samostatných nájezdech: 2:1.HBR: Novák (Folvarský) – Nepokoj, Semrád, Šmíd, Vala, Kopic, Pejchal, D. Vacík – Beneš, Milfait "A", Michálek – Holenda, Třetina "C", Přidal – Kuchta, Voříšek, Ludvík – Beran, Kozlík

PEL: Holík (Holata) – Pospíchal, Slabý, Krtek, Srnský, Kohút, D. Kasalý "C" – Adam, Heinrich, Mejzlík "A", Kadlec, Plachý, Votápek, Martin Hadrava, Marek Hadrava, F. Kasalý

Začátek utkání patřil domácím hráčům, kteří šli rychle do vedení, když využili přesilovou hru. Milfaitovu střelu vyrazil Holík před sebe, kde stál David Michálek. Havlíčkobrodský útočník nadvakrát prostřelil gólmana Pelhřimova. V 7. minutě bylo v Kotlině veselo, když se domácí utrhli do dvoubrankového vedení. Vojtěch Holenda s  Patrikem Přidalem přečíslili obranu hostů. Holenda přihrál na druhého jmenovaného, který forhendovou kličkou navýšil vedení.

Pro hosty bylo ještě hůř, když inkasovali potřetí. Voříškovo nahození sklepl Tomáš Ludvík, který za pomoci tyče rozvlnil síť. Pelhřimov rychle reagoval bratrskou souhrou. Martin Hadrava nahrál na Marka Hadravu, jenž využil přečíslení dvou na jednoho. Ve 13. minutě udeřili Bruslaři počtvrté. Miroslav Třetina vystihl přihrávku a střelou nad rameno Holíka rozsvítil červené světlo. Hosté se střelecky připomněli v přesilové hře. Martin Hadrava zpoza branky našel Filipa Kasalého, jenž z těsné blízkosti uspěl ranou k levé tyči.

Ve druhé části tempo hry trošku opadlo, a tak bylo méně šancí. Diváci se dočkali trestného střílení ve 26. minutě, když Vojtěch Holenda ujel do brejku a byl podražen. Nájezd faulovaný hráč proměnil, když si vykoupal Holíka. Medvědi se zakousli do svého hostitele 4 minuty před koncem druhé části. Filip Kasalý narýsoval přihrávku na modrou čáru, kde se nacházel Ladislav Pospíchal. Obránce Pelhřimova střelou zápěstím snížil na rozdíl dvou tref. Hosté vzápětí udeřili znovu, když proměnili přečíslení. Petr Votápek našel Tomáše Plachého, který nedal přesouvajícímu se gólmanovi nejmenší šanci.

Poslední dějství začalo šancemi na obou stranách, avšak maskovaní muži byli připraveni. Bruslaři udeřili v přesilové hře. Holendův pokus vyrazil Holík na hůl Luboše Voříška a ten bekhendem překonal strážce pelhřimovské svatyně. Oba dva týmy měly několik šancí, aby upravily ukazatel skóre, ale ten dlouho odolával. Lední Medvědi zkusili ke konci třetiny odvážnou hru bez brankáře, ale v ní inkasovali. Martin Nepokoj vybojoval puk ve vlastním pásmu a hrací předmět poslal nekompromisně do odkryté klece. Hosté hráli těsně před koncem přesilovku, kterou ještě vylepšili hrou v power play, ale Čeněk Novák už nekapituloval.

Ohlasy po utkání

Miroslav Duben (BK Havlíčkův Brod): Čekali jsme, že přijede bruslivý, houževnatý soupeř, protože Pelhřimov obměnil spoustu hráčů, a to se potvrdilo. Myslím si, že nám ublížilo rychlé vedení 3:0, kdy jsme přestali tak trochu hrát a v podvědomí, že už to půjde samo, jsme polevili. V tom duchu se to pak už vezlo minimálně dvě třetiny. Měli jsme hodně vyloučených, hra byla rozkouskovaná. Byla to zbytečná vyloučení v útočném a středním pásmu. Soupeř toho dokázal využít a dostal se do hry. V poslední třetině jsme byli opticky lepší, ale soupeř číhal na brejky, z toho se snažil dostávat do hry a nám se ne úplně pokaždé podařilo ten atak dobře vyřešit. Nakonec jsme to ustáli, dali jsme gól do prázdné brány. Jsme spokojení celkově se hrou s kvalitním soupeřem.

Marek Melenovský (HC Lední Medvědi Pelhřimov): Zaspali jsme začátek utkání, kdy jsme rychle prohrávali o tři branky. Těžko se nám hrálo, ale vůlí a houževnatostí jsme se dostali do zápasu. Bohužel nám chyběl poslední krůček, kdy nám domácí odskočili. Zápas si musíme rozebrat a do příštích zápasů pohlídat začátek.

Ladislav Vácha