19.09.2018 | Tomáš Bečka, Jakub Forejt | A-tým

Pelhřimov udržel vedení a z jihu Čech veze tři body

První tříbodové vítězství v nové sezoně se zrodilo v jihočeské metropoli. Pelhřimovští se proti David Servisu ujali vedení v deváté minutě, přičemž domácí stihli za několik chvil srovnat. V polovině dvanácté minuty pak hosté udeřili dvakrát během devíti sekund, čímž si vytvořili dvoubrankové vedení. To ve druhé třetině dokonce navýšili už na rozdíl čtyř tref. A jak se později ukázalo, pátý gól z hole Jakuba Kadlece byl nakonec vítězný. České Budějovice totiž ještě do druhé sirény jednou trefou snížily a další dvě přidaly deset, respektive osm minut před koncem třetí dvacetiminutovky. Vyrovnat se domácím však už nepodařilo, a tak si Medvědi odváží zpod Černé věže všechny tři body.

David Servis

19.09.2018
18:00
4:5
(1:3, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky:11. Bárta Jiří (Vak), 36. Šulčík (Macháček), 50. Škopek (Michal, Šulčík), 52. Vak (Bárta Jiří) – 9. Kasalý (Slabý, Hadrava Marek), 12. Vysloužil (Kadlec, Heinrich), 12. Hadrava Martin (Hadrava Marek, Kasalý), 24. Hadrava Martin (Hadrava Marek), 33. Kadlec (Heinrich), Rozhodčí:Šindel – Vavruška, Oudes

DSB: Klestil (Němec) – Michal, Macháček, Dudáček, Doktor, Radoš, Škopek, Kříž – Kronus, Rolínek, Bárta Jan – Šulčík, Čížek, Hřebejk – Ferebauer, Trummer, Vak – Šuhaj, Bárta Jiří, Sumerauer

PEL: Holata (Holík) – Slabý, Kohút, Krtek, Port, Pospíchal, Kasalý – Vrátný, Hadrava, Kadlec – Vysloužil, Votápek, Siřiště – Heinrich, Kasalý, Hadrava

Utkání aktivněji začali hráči z Českých Budějovic. Už ve 3. minutě se jim naskytla početní výhoda. V té si však domácí nevypracovali žádnou výraznější šanci a skóre bylo i nadále bezbrankové. Branka ale padla na druhé straně. Po nahrávce Slabého se prosadil Filip Kasalý – 0:1. Netrvalo však dlouho a skóre bylo srovnáno. Po Vakově asistenci vstřelil branku Jiří Bárta – 1:1. Medvědi se však s tímto výsledkem spokojit nechtěli a o půl minuty později vrátil pelhřimovskému celku vedení zpět Martin Vysloužil – 1:2. O devět vteřin později bylo na hostující straně ještě veseleji, když se prosazoval Martin Hadrava – 1:3. Do konce třetiny se již nic významného nestalo, a tak do kabin odcházeli spokojenější hosté.

Úvod třetiny patřil domácím, kteří hráli přesilovou hru, ale z této výhody nic nevytěžili. Také medvědi dostali o chvíli později výhodu jednoho muže v poli. Ti s ní však naložili jinak. Po dvaceti vteřinách přesilovky nahodil Marek Hadrava puk na Klestila a tam ho zblízka dorazil do sítě Martin Hadrava – 1:4. Následně se šance střídaly na obou stranách, avšak k žádné změně skóre nedošlo. To se měnilo až po polovině třetiny, kdy v přesilové hře jel sám na brankáře Jakub Kadlec a poslal puk přímo mezi betony – 1:5. Následovalo další vyloučení domácích. Nyní to však byli oni, kdo vstřelil branku. Holata vyrazil puk pouze před sebe a tam stál připravený Roman Šulčík, který ho prostřelil – 2:5. Do konce prostřední části už žádný gól nepadl, a tak se šlo do kabin za pohodlného stavu pro medvědy, kteří vedli už o tři branky.

Úvod třetí třetiny patřil spíše domácím, kteří si postupně vypracovávali šance, ale k ničemu to nevedlo. V polovině třetí části dostaly Budějovice výhodu dvou mužů v poli. Tu využili přesně v polovině třetiny. Michal přihrál na modrou Petrovi Škopkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:5. O dvě minuty později se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho a Jiří Bárta dokázal přesně nahrát Tomáši Vakovi, který se nemýlil – 4:5. Hostům se situace ještě ztížila, když byl jeden z nich vyloučen. Toto oslabení však přečkali. České Budějovice to dvě minuty před koncem ještě zkoušeli bez brankáře, ale k vyrovnání to nevedlo.

Pelhřimov tak poprvé v sezoně zvládli utkání za tři body. Příští kolo mají medvědi volný los.