03.12.2017 | Tomáš Bečka | A-tým

Úvodní perioda odvála bodové naděje

První adventní neděle byla ve znamení krajské ligové soutěže, která se přehoupla do své druhé poloviny. K Bělé přijela šestá Radomyšl, jenž se už po minutě a půl ujala vedení. Medvědi po pohledné akci rychle srovnali, ovšem ještě do úvodní přestávky si hosté vybudovali tříbrankový rozdíl. To se pro zbytek utkání ukázalo jako klíčové, neboť od druhé dvacetiminutovky se týmy se železnou pravidelností střídali ve skórování. Radomyšl nakonec předčila Šádovi svěřence 8:5.

Pelhřimov B

03.12.2017
17:00
5:8
(1:4, 2:3, 2:1)
Radomyšl

Branky a nahrávky: 4. Nikodým (Vrátný, Svoboda), 23. Knězů (Kaminsky.), 30. Buchta (Vrátný), 47. Vrátný (Kaminsky, Vrátný), 56. Cerhán (Nikodým) – 2. Slavíček (Pěnička), 12. Jungbauer (Šimoník, Slavík), 16. Gába, 20. Vejda (Kica), 22. Březina (Kozák, Marek), 23. Volf, 34. Procházka (Jungbauer), 49. Jungbauer

LMB: Urban (23. Stibal) – Vrátný, Cerhán, Buchta, Linhart, Doubek, Hráček, Barták, Kalenda, Šulák, Beníšek, Knězů, Svoboda, Vrátný, Moucha, Zadražil, Kaminsky, Nikodým

RAD: Kafka (Šíp) – Procházka, Kozák, Volf, Pěnička, Burkoň, Vejda, Slavík, Kica, Šimoník, Březina, Jungbauer, Marek, Gába, Bárta, Slavíček

Pelhřimov zatím pokaždé v domácím zápasu připravila o body nezdařená první třetina a ani dnešek nebyl výjimkou. Radomyšl si vypracovávala šance již od první minuty a gól přišel velmi brzy. Hned v 2. minutě se šťastným odrazem prosadil Adam Slavíček. Domácí se ale dokázali zvednout a ve 4. minutě využil Marek Nikodým nabídky od Josefa Vrátného. Domácí dostali spoustu příležitostí početní výhody, ale žádnou z nich nevyužili a skóre navyšovali pouze hosté. Ve 12. minutě dorážel Daniel Jungbauer přihrávku zpoza brány a navrátil svému týmu vedení. Za Radomyšl se v 1. třetině prosadili ještě Gába s Vejdou a tak stál před Ledními Medvědy nelehký úkol a to sice smazat tříbrankové manko.

Druhá třetina již nabídla podstatně vyrovnanější průběh. V úvodu periody si šance vypracovávali hlavně Hosté a také jich využili. Urban sice velikou šanci hned v 21. minutě dokázal zlikvidovat, na skvělou souhru Kozáka a Březiny v 22.minutě už ale recept nenašel. Diváky v této třetině pravděpodobně nevíce zaujala divoká 23. minuta. V jejím úvodu dokázal za domácí dorazit perfektní přihrávku od Kaminského Vojtěch Knězů. Jenže 7 sekund po této brance se mezi Urbanovy betony trefil Volf, a tak hosté opět vedli o 4 branky. Několik minut poté se do nátlaku poprvé dostali Pelhřimovští a v přesné polovině zápasu za ně snížil Buchta. I na tuto branku dokázali hosté zareagovat, v 34. minutě navýšil jejich náskok Procházka, a do šaten šli s pohodlným náskokem 4 gólů.

Ve 47. minutě domácí opět dokázali snížit, samostatný únik využil Josef Vrátný. Hosté znovu navýšili své vedení ve 49. minutě, kdy se trefil jen několik centimetrů od boční tyčky. Poslední jiskru naděje vykřesal v 56. minutě pro domácí Cerhán po povedené souhře s Nikodýmem, více gólu jsme už ale neviděli. Lední Medvědi tak ani ve 14. zápase nevybojoval ani bod, přestože se jejich herní projev od prvních zápasů podstatně zlepšil. Pelhřimovské hokejisty čeká další zápas druhou adventní neděli na ledě Jindřichova Hradce.