HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
13.01.2018 | Jiří Rada | A-tým

Bravo! Medvědi si připsali druhou domácí výhru v řadě

V rámci 27. kola se proti sobě postavili regionální rivalové - Pelhřimov a Moravské Budějovice. Před zápasem byli favoritem hosté, ale jak to tak bývá, derby může dopadnout jakkoliv. Střelecký účet zápasu otevřeli Lední Medvědi a to zásluhou tečované střely v podání Filipa Kasalého. Jednobrankové vedení vydrželo do druhé třetiny, kdy hosté vyrovnali. Střelecké hody začaly v poslední dvacetiminutovce, kdy Pelhřimov udeřil hned čtyřikrát a rozhodl tak o dalších třech bodech pro Medvědy.

Pelhřimov

13.01.2018
18:00
5:2
(1:0, 0:1, 4:1)
Moravské Budějovice

Branky a nahrávky: 1. Kasalý F. (Port), 44. Kasalý F. (Rudy, Marek Hadrava), 45. Oščádal (Siřiště), 47. Kopic (Vysloužil), 59. Hadrava Marek (Pospíchal) – 36. Horký (Rytnauer), 48. Rytnauer. Rozhodčí: Mertl S. – Štětina, Mertl J.PEL: Hlaváč (Urban) – Pospíchal, Rudy, Oščádal, Port, Kasalý D., Kalenda, Mejzlík, Vrátný, Kopic, Plachý, Kasalý F., Hadrava Martin, Hadrava Marek, Siřiště, Vysloužil, Kaminsky

MOR: Brož (Vacek) – Čermák, Kabelka, Peroutka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Pucher st., Pipek, Horký, Rytnauer, Matějka, Salák, Krutiš, Hačecký, Bulín J., Juráň, Bulín P.

Medvědi i přes absenci opor Plachého a Votápka vstoupili do utkání velmi aktivně. Domácí fanoušky čekalo hned v úvodu utkání příjemné překvapení. Z utkání neuběhla ani minuta a domácí využili hned úvodního tlaku, dělovku Vladimíra Porta od modré tečoval za Brožova záda jeden z obránců Žihadel. Pelhřimov nadále nepolevoval v tlaku a několika velkým šancím chyběly opravdu centimetry. Hosté hrozili spíše z brejků, ve kterých byla Žihadla velmi nebezpečná, největší šance na vyrovnání přišla pravděpodobně v 7. minutě během přesilové hry. Hlaváč ale svou neprůstřelnost v první periodě uhájil a domácí tak šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina nabídla podstatně vyrovnanější vývoj. Ve 25. minutě se dostali do velké šance Vysloužil s Kopicem, Brož ale pokračoval ve svém galapředstavení a na poslední chvílí zachránil svůj tým. V dalším průběhu třetiny se do šancí dostávaly spíše Moravské Budějovice, touha po vyrovnání byla na hře hostů jasně vidět. Ve 35. minutě se hostům opravdu povedlo vyrovnat. David Horký se probojoval a střelou mezi Hlaváčovy betony vyrovnal na 1:1. Velké sportovní gesto předvedl dvě minuty před koncem Port, kdy odvolal údajný faul. Více důležitých momentů již druhá třetina nenabídla a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Klíčová část třetí třetiny i celého utkání přišla hned v jejím úvodu. Ve 44. minutě nahodil Rudy puk od modré brány, který dokonale zmátl všechny hráče před Brožem. K puku se jako první dostal Filip Kasalý a vrátil svému týmu vedení. Hosté se snažili okamžitě vyrovnat, jenže jejich obrana zachybovala, tudíž mohl Siřiště vyslat před branku Vladimíra Oščádala a ten se z blízkosti prosadil střelou k tyči. Domácí tato branka dostala do ještě většího nátlaku, ovšem také hosté neustále hrozili z protiútoků. Ve 47. minutě hosté nabídli svému soupeři další přesilovou hru, před Brože se dostal Miroslav Kopic a hodně přiblížil svůj tým k zisku třech bodů. O minutu později se podařilo Rytnauerovi zdramatizovat utkání střelou z prostoru kruhů na vhazování. Hra se v samotném závěru přelévala ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedařilo usadit v pásmu po delší dobu. Dvě minuty před koncem se hosté rozhodli pro hru v šesti. Tato varianta se ale hostům nevyplatila, Marek Hadrava svou střelou podtrhl výhru domácích v poměru 5:2.

Daniel Lhotský