03.01.2018 | Jiří Rada | A-tým

Body zůstávají doma! Pelhřimov přetlačil Písek a zvedl se ze dna tabulky

Veledůležitý souboj čekal pelhřimovské Lední Medvědy v rámci 25. kola II. hokejové ligy, kdy na svém ledě přivítali poslední Písek. Do utkání vstoupili aktivněji domácí a hostujícího Gábu v brance Jihočechů doslova zasypali střelami. Výsledkem bylo dvoubrankové vedení, které se později ukázalo jako klíčové. Písek v průběhu utkání sice dvakrát skóroval, ale Medvědi si výsledek s přispěním skvěle chytajícího Hlaváče pohlídali a mohli tak teprve potřetí v sezóně slavit domácí vítězství.

03.01.2018
18:00
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)
Písek

Branky a nahrávky: 8. Kasalý D. (Kopic), 19. Čermák (Pospíchal, Vysloužil), 27. Hadrava Martin, 39. Kopic, 58. Martin Hadrava (Čermák) – 32. Hanus (Suda, Ciboch), 51. Turek (Hřebíček). Vyloučení: 4:4, navíc Pašek a Bárta (oba PIS) 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 251. Rozhodčí: Bc. Vrba – Musil, Bc. Kleprlík

PEL: Hlaváč (Urban) – Pospíchal, Rudy, Oščádal, Port, Kasalý D., Kalenda, Mejzlík, Votápek, Kopic, Plachý, Kasalý F., Hadrava Marek, Hadrava Martin, Šulák, Vysloužil, Čermák

PIS: Gába (od 41. Kříž) – Parýzek, Hanus, Hřebíček, Červinský, Suda, Turek, Hora, Novák, Sýbek, Bárta, Ciboch, Koupal, Vlk, Drda, Medek, Strnad, Duchoň, Volf, Pašek, Kopenec

K utkání 25. kola nastoupili pelhřimovští hokejisté proti Písku, byl to vzhledem k postavení v tabulce velmi důležitý zápas a domácí Pelhřimov do něj vstoupil velmi nadějně. Už v osmé minutě Kopic našel najetého Dominika Kasalého a ten střelou k tyči vstřelil první gól. Ve 12. minutě měl velkou šanci na zvýšení stavu domácí Votápek, ale neuspěl. V 19.  minutě to už bylo ale 2:0, když ve hře 4 na 4 Pospíchalovu střelu tečoval David Čermák a za tohoto stavu se šlo do kabin.

Ve 22.  minutě střílel hostující Volf prakticky do prázdné brány, ale Hlaváč předvedl fantastický zákrok a o 2 minuty později přišel trest. Martin Hadrava se trefil po samostatné akci mezi betony Gáby. Ovšem stav 3:0 nevydržel dlouho, ve 31. minutě hosté využili přesilovku, Hanuš vystřelil od modré a puk zapadl až do brány. Dvě minuty před koncem třetiny vrátil domácím tříbrankové vedení Miroslav Kopic. Před poslední třetinou svítil na tabuli stav 4:1.

V první polovině třetiny se hrál vyrovnaný hokej bez vyložených šancí což vyhovovalo zejména domácím. V 51. minutě vykřesal Písku naději Jan Turek, který propálil Hlaváče a bylo zaděláno na drama. Pět minut před koncem podržel Pelhřimov právě brankář Hlaváč, když chytil Parýzkovu velkou šanci. Dvě minuty před koncem upravil na konečných 5:2 Martin Hadrava, který se trefil do prázdné branky.