03.10.2015 | Tomáš Bečka | A-tým

Druhá třetina znamenala konec nadějí na body

Šesté kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže svedlo dohromady pelhřimovské Medvědy a Klatovy. Farmářský celek extraligové Plzně vkročil do utkání lépe, když se v sedmé minutě prosadil v přesilovce Martin Váchal. Za nedlouho se však hostům podařilo srovnat, a to zásluhou Gordona Bonnela. Jenže po necelé minutě se znovu radoval domácí celek a strhl vedení zpět na svou stranu. Druhá perioda se Pelhřimovu vůbec nepovedla. V rozmezí pěti minut inkasovali Medvědi čtyřikrát, čímž si Klatovy zajistily dostatečný náskok. Do konce prostřední části skórovali domácí ještě jednou, přičemž i Medvědi se dočkali branky. Sekundu před druhou sirénou se prosadil Filip Beneš. Témuž hráči byl připsán i třetí pelhřimovský gól po zmatcích v klatovské obraně. V 53. minutě snížil na rozdíl tří branek druhý dvougólový střelec Gordon Bonnel. Ale to bylo od Pelhřimovských vše a na konečných 8:4 pro Klatovy upravil Krist.

Klatovy

03.10.2015
17:30
8:4
(2:1, 5:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Váchal (Marcel), 12. Tulačka (Marcel), 24. Kristl (Beran), 26. Kepka (Beran, Kristl), 27. Kubeš (Topinka, Kepka), 29. Beran (Tulačka, Kristl), 34. Kepka (Beran), 56. Kristl (Chalupa) – 11. Bonnel (Beneš, Kasalý), 40. Beneš (Kasalý), 45. Beneš, 53. Bonnel (Jelínek) Rozhodčí: Horňáček – Oudes, Vavruška

KLT: Kukin (41. Lejsek) – Holý, Chalupa, Marcel, Andrlík, Slavík, Houfek, Kubík, Leština – Tulaččka, Kristl, Kepka, Michel, Přikryl, Beran, Kubeš, Váchal, Topinka, Pacanda, Němec, Čuban

PEL: Černý (41. Čekal) – Kubát, Kasalý D., Hájek, Adam, Rossman, Jelínek – Vysloužil, Bezděk, Beneš, Kasalý F., Votápek, Vylíčil, Kopic, Roupec, Siřiště, Bonnel

Od úvodního vhazování byli aktivnější domácí. A svou aktivitou si vybojovali přesilovou hru. Tu ovšem využt nedokázali. Ve 4. minutě se osmělili i hosté, když nahození Kubáta chytře tečoval Bezděk, ale puk skončil za brankou. Na začátku 6.minuty hráli domácí přesilovku, tentokráte ji využili, když se důrazem na brankovišti prosadil Váchal. V 11. minutě hosté vyrovnali, před brankou zůstal volný Bonnel, který dokázal přehodit beton Kukina. Domácí s odpovědí dlouho neotáleli, když se mezi betony Černého trefil Tulačka. Ve 14. minutě dostal krásný pas před branku Michel, ale jeho střela orazítkoval břevno. V 17. minutě se před brankáře hostů snažil probít Beran, ale byl zastaven obranou. Poslední minuta první periody nabídla ještě nepřesný pokus Rossmana.

Hned v úvodu prostředního dějství hráli domácí přesilovou hru, ale využít jí nedokázali, ale to je mrzet nemuselo, protože zanedlouho navýšil vedení domácíKristl. Následující minuta nabídla přesilovou hru domácích a ta byla využita, nádhernou souhru domácích zakončoval do prázdné branky Kepka. V následující minutě vstřelil další branku domácích kapitán Kubeš. Ve 29. minutě přidali domácí další gól, tentokráte se prosadil Beran, který se trefil mezi betony Černého. Po této brance si hosté vzali oddechový čas. O minutu později prověřil pozornost Kukina Kasalý. Ve 33. minutě se vyznamenal Kukin, když vychytal tutovou šanci Bezděka. Z proti útoku mohl po pasu Přikryla odpovědět Němec, ale bekhendem Černého nepřekonal. Ve 34. minutě jeli v akci 2 na 1 Kepka s Beranem, první jmenovaný vzal zakončení na sebe a prostřelil Černého. Sekundu před odchodem do kabin se hosté dočkali snížení z hole Beneše.

Do poslední třetiny obě mužstva vystřídala své brankáře. Ve 45. minutě hosté korigovali skóre zápasu, po nesmyslném vyjetí Lejska za kotoučem, si ránu Beneše srazil do branky někdo z domácích hráčů. Ve 47. minutě zazvonila tyčka po střele Vylíčila. V 50. minutě se sám před brankou ocitl Přikryl, ale v mega šanci neuspěl. V 52. minutě přestřelil hostující Siřiště prázdnou branku. O minutu později se mohli hosté radovat z mezikruží se mezi betony Lejska trefil Bonnel. V 56. minutě se Kristl prokličkoval až před Čekala a pokořil ho střelou mezi betony. V závěru zápasu mohl vedení zvýšit Váchal, ale branku minul.