23.08.2013 | Pavel Blažek, Radek Kolín | A-tým

Spartak vybojoval v Milevsku tradiční remízu

Ani pátý přípravný zápas nepřinesl Spartaku Pelhřimov vítězství, na druhou stranu zatím v přípravě nalezl jediného přemožitele. Dnešní přípravný zápas v Milevsku opět neměl vítěze, i díky premiérovým brankám Veselého a Beneše se nakonec zrodila, pro letošní přípravu Spartaku Pelhřimov typická remíza 4:4.

Milevsko

23.08.2013
18:00
4:4
(2:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Urbanec (Hamerle, Nikodém), 20. Štych (Urbanec), 23. Homolka (Sumerauer), 40. Urbanec (Hamerle) – 2. Brychta (Kasalý), 16. Havel (Szilva), 24. Veselý (Svoboda), 45. Beneš (Svoboda). Rozhodčí: Schlixbier - Čáp, Sláma Vyloučení: 5:11 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4

MIL: Pipek (Kolář) – Procházka, Srdínko, Štych, Hlinka, Jakič, Jank, Dvořák, Čunát, Bartůněk – Urbanec, Sýbek, Hamerle, Fořt, Korous, Vejchoda, Furch, Novotný, Novák, Drda, Sumerauer, Homolka, Nevolný

PEL: Jíra (Pešout)- Kasalý, Beneš, Mečiar, Veselý, Adam, Žuček, Votápek, Svoboda, Hadrava, Kasalý, Brychta, Burda, Havel, Szilva

Úvodní možnost zápasu měl hned v první minutě domácí celek, když Jiří Fořt našel před brankou Davida Decsy, jemuž ale puk utekl z hole vedle branky. To Pelhřimov hned svoji první příležitost gólově zužitkoval. Po chybě ve středním pásmu ujel domácí obraně Brychta a svůj únik s přehledem proměnil po bekhendovém blafáku. Ještě v téže minutě mohl vyrovnat David Homolka, ale sám před hostujícím brankařem Jírou neuspěl. Vyrovnat se Milevsku podařilo v 8. minutě. Na gólu se podílela celá útočná formace, která po sérii rychlých přihrávek rozebrala hostující obranu a Josef Urbanec zakončoval pohlednou akci střelou do prázdné brány. V 12. minutě prošel přes Pavla Srdínka pelhřimovský Filip Kasalý, brankař Václav Pipek v milevské brance jeho průnik zastavil. V 15. minutě mělo Milevsko přesilovku, když Bohumil Jank našel od modré na protějším kruhu Václave Korouse, ten u druhé tyčky Tomáše Novotného, Jíra však včas zasáhl. Po skončení nerovnovážného stavu na ledě vyjel od zadního mantinelu před branku Havel a pověsil puk do jejího protějšího horního rohu. Milevsku se však ještě do přestávky povedlo vyrovnat. Josef Urbanec od mantinelu poslal puk na modrou, kam se přiřítil Michal Štych a z první napálil kotouč pod horní tyč.

V prostřední části se do první šance dostal pelhřimovský Beneš, Václav Pipek jeho střelu zpoza kruží vyrazil. Na druhé straně neprostřelil brankaře Milan Čunát z levého kruhu. Puk se však dostal k Davidu Homolkovi, jenž z téměř stejného místa už byl úspěšný. Milevsko se ale z vedení dlouho neradovalo. Lehké nahození hostujícího Veselého od mantinelu prošlo Václavu Pipkovi přes lapačku až do branky. V 26. minutě si rozjetý David Homolka narazil v útočném pásmu puk s Lukášem Sumerauerem, zakončil z prostoru kruhů, ale Jíra stihl betonem kotouč vykopnout. Pak mělo Milevsko další početní výhodu. Po chybě Maroše Jakiče dostal za obranu přihrávku Beneš, naskočivší z trestné lavice, Václav Pipek mu bravurním zákrokem skórovat nedovolil. Zanedlouho mělo Milevsko dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale nabídku Lukáše Sumerauera po přihrávce brankovištěm poslal David Homolka mimo branku. V 34. minutě hostující Burda obkroužil branku, poslal puk k tyči, kde se neprosadil Havel. Další velmi dobrý zákrok si Václav Pipek připsal poté, co u tyčky vychytal Filipa Kasalého, kterému tam adresoval přihrávku od zadního hrazení Beneš. Milevsko i v konci druhé třetiny dokázalo Pelhřimovu vstřelit gól. V přesilovce našel u druhé tyče Jakub Hamerle Josefa Urbance, který s přehledem proměnil. Do konce druhé části zbývalo 14 vteřin.

Do závěrečného dějství vstoupil Pelhřimov se snahou co nejdříve vyrovnat. Filip Kasalý přihrál na tyč Benešovi, Václav Pipek vyrazil. K vyrovnání dopomohl Pelhřimovu první domácí přestupek proti pravidlům. Svoboda se protáhl do útočného pásma po levé straně, posunul puk na pravý kruh, odkud se Beneš trefil k tyči branky dříve, než se tam stihl přesunout její ochránce. I Pelhřimov si zahrál ve dvojnásobné početní výhodě. V té si najel k tyči Dominik Kasalý, Václav Pipek včas zasáhl. Obrovský závar pak předvedla v soupeřově pásmu čtvrtá milevská řada. Vypracovala si celou sérii vyložených šancí, všem však hostující brankař Pešout, který nastoupil do poslední třetiny, odolal. Libor Nikodém se dostal k odraženému puku, z kruhů přestřelil. Neproměnil ani Jakub Hamerle, zakončující z pravého kruhu, ani Josef Urbanec, dorážející dvakrát z levého kruhu a jednou z mezikruží. V 11. minutě ujel milevské obraně Martin Hadrava, ale po nájezdu zprava puk do branky nedostal. V 56. minutě táhl Maroš Jakič útok po pravé straně, na levém kruhu našel Lukáše Sumerauera, Pešout stihl vyrazit. Konec zápasu byl ve znamení hostující přesilovky, Burda dostal puk před branku, kde byla jeho střela sražena.