15.01.2014 | Tomáš Bečka, Pavel Blažek | A-tým

Vajgar vybojoval tři body v poslední třetině

K dvacátému sedmému kolu odcestovali pelhřimovští hokejisté na led k blízkému soupeři do Jindřichova Hradce. Nástup měl Melounův celek výborný, když se po čtyřiceti sedmi sekundách hry prosadil Jiří Kubát. Jenže domácí záhy vyrovnali a na začátku třetí periody otočili skóre ve svůj prospěch. Po trefě Jasečka vedli Jindřichohradečtí už o dvě branky, ovšem osm minut před koncem dokázal Plachý vykřesat jiskřičku naděje. Ta však pohasla v poslední minutě zápasu, kdy se hosté pokoušeli vyrovnat ve hře bez brankaře. Georg Mavrojanidis zpečetil výhru svého celku trefou do odkryté brány poměrem 4:2.

Jindřichův Hradec

15.01.2014
18:00
4:2
(1:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Pekárek (Mazanec, Přibyl), 42. Kotrla (Jasečko), 47. Jasečko (Skokan, Dvořák), 60. Mavrojanidis – 1. Kubát (Plachý), 52. Plachý (Adam). Rozhodčí: S. Mertl – J. Štětina, D. Štětina. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

JHR:

Bláha – Procházka, Kolařík, Jasečko, Štěpán, Dvořák A., Pekárek, Kohút, Kocar, Voříšek, Tomšík, Kotrla, Skokan, Mavrojanidis, Mazanec, Přibyl, Bárta, Jasanský, Dvořák M

PEL:

Brabec – Mečiar, Jelínek A., Adam, Beneš, Kasalý D., Pecen, Jelínek Z., Plachý, Hadrava Marek, Kubát, Hadrava Martin, Votápek, Vylíčil, Kopic, Kasalý F., Štěpánek, Kozlík

V úvodu středečního duelu všichni přítomní na zimním stadionu Jana Marka uctili minutou ticha památku trojice mladých basketbalistů jindřichohradeckého klubu, kteří v úterý 14.ledna tragicky zahynuli při dopravní nehodě. Samotný zápas přinesl otevřenou hru na obě strany, v první šanci neuspěl domácí Kocar, zatímco na druhé straně udeřilo. Plachý našel v ideální pozici Kubáta, který se zblízka nemýlil a po 47 sekundách otevřel skóre utkání. Domácí Vajgar se postupně z inkasované branky oklepal a již ve 3.minutě docílil vyrovnaného skóre přesnou střelou domácí Pekárek. Svižný úvod jakoby obě mužstva ukolébal, následující minuty se bojovalo převážně o střední pásmo, oběma týmům scházela při zakládání šancí přesná rozehrávka. V 7.minutě přišlo první vyloučení zápasu na straně hostí, domácí sice zavřeli Lední Medvědy v obranné třetině, ale gólová akce z jindřichohradeckých hokejek nepřišla. Slibnou šanci skórovat měl v 10.minutě Plachý, ale hokejka domácího obránce mu na poslední chvíli zakončení znemožnila. Stav utkání se nezměnil ani v následující domácí přesilovce, která byla jako přes kopírák s tou předchozí. Vajgar s blížícím se koncem první třetiny stupňoval tempo a výsledkem byla velká šance Kotrly, který v 17.minutě z první pálil pouze do Brabce. V závěru úvodní dvacetiminutovky si přesilovou hru vyzkoušeli i hosté, Pelhřimovu se ovšem nepodařilo pozornou domácí obranu v čele s Bláhou překonat.

Také v úvodu druhé třetiny byl k vidění rychlý hokej s množstvím brankových příležitostí. Oba muži v maskách ale své týmy podrželi. Následující minuty se Pelhřimov postupně čím dál víc tlačil do zakončení, ale nedůraz a nepřesné přihrávky zhatily nejednu gólovou příležitost hostů. Ve 28.minutě mohl převrátit vedení na domácí stranu Kotrla, který újížděl na Brabce, ten domácího útočníka vychytal a hned vzápětí domácí útočník pálil pouze do brankové konstrukce. Ve 30.minutě se do zakončení tlačil Kubát a jen faul Procházky zřejmě zabránil puku v cestě do domácí branky. V následné přesilovce sice tvrdě pálil Beneš a dvakrát Plachý, Bláha ale domácí tým podržel. O chvíli později domácí brankář držel svůj tým nad vodou i při další přesilové hře hostujícího celku. Posledním okamžikem druhé třetiny byl útočný výpad Mečiara, jeho střelu Bláha pokryl, ovšem pelhřimovský obránce zkusil vydolovat puk pod domácím brankářem, ale celou situaci včas ukončil hvizd hlavního rozhodčího. Do kabin se tedy šlo za nezměněného vyrovnaného stavu

Vajgaru vyšel nástup také do poslední části hry a tentokrát přisla i odměna v podobě vstřelených gólů. Ve 42.minutě přišel přesný pas Jasečka na ujíždějícího Kotrlu a ten dokázal procedit puk pod Brabcovým betonem za brankovou čáru. Odpovědět mohl Votápek, ale v dobré příležitosti pouze provětral Bláhovu výstroj. Ve 47.minutě bylo Ledním Medvědům ještě hůř. Skokan si vtipně narazil s Jasečkem, jehož tvrdá střela se zastavila až o síť za Brabcem. V těchto fázích hry byli domácí lepším týmem, v 51.minutě mohl zvýšit náskok Vajgaru Voříšek, s jeho střelou si tentokrát Brabec poradil. Pelhřimovští se jen pomalu dostávali zpět do tempa, přesto v končící 52.minutě vykřesal jiskřičku naděle pro Pelhřimovské Plachý, jehož střelu tečoval za bezmocného Bláhu jeden z domácích obránců. Vstřelená branka hosty nakopla, Pelhřimov se tlačil za vyrovnáním, ale velké příležitosti hostujícího celku lapil do své výstroje domácí Bláha. Lední Medvědi 75 sekund před koncem třetí třetiny sáhli k oddechovému času a závěrečné vteřiny se o vyrovnání snažila šestice pelhřimovských hráčů, Brabec již zůstal na střídačce. Pelhřimovští sice obléhali domácí branku, ovšem bez gólového efektu. Definitivní tečku za středečním utkáním udělal 43 sekund před koncem Mavrojanidis, který využil nedůraz v domácí rozehrávce a poslal puk do odkryté klece. Pelhřimov nezvládl druhé utkání v řadě a jindřichohradeckému Vajgaru podlehl na jeho ledě 2:4.