03.02.2013 | Tomáš Bečka, Ondřej Šenigl | A-tým

Spartak souboj kola nezvládl a prohrál se Žirovnicí 5:6

V 5. minutě dostal Spartak do vedení Siřiště, ovšem Žirovnice do šestnácté minuty skóre otočila. Do kabin se šlo nakonec za vyrovnaného stavu, když se podruhé trefil Siřiště. Čtyři minuty po začátku druhé periody se hosté dostali znovu do vedení a domácí od této doby začali tahat za kratší konec. Na 4:2 pro Slavoj zvýšil již svým čtvrtým gólem Lukáš Beránek. Hattrick se urodil i na druhé straně. To když Siřiště snižoval na 3:6 z pohledu zálohy. Spartak se v závěru vzepjal a mocně dotahoval náskok Žirovnice, leč na body to dnes nestačilo a prohrál 5:6.

Pelhřimov B

02.02.2013
18:00
5:6
(2:2, 0:2, 3:2)
Žirovnice
Branky a nahrávky: 5. Siřiště, 18. Siřiště (Jelínek), 45. Siřiště (Zadražil), 53. Moucha, 59. Vrátný (Linhart, Moucha) - 13. Beránek (S.Fiedler, Stach), 16. Beránek (J.Fielder), 24. Beránek (Stach), 40. Beránek (Koláček), 42. Písař, 43. Stach (Beránek) Vyloučení: 7:5 Využití: 0:3 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6, 5:6 Diváci: 23

SPB: Jíra - Litomiský, Linhart, Doubek, Zajíček, Zadražil, Knezů, Moucha, Vrátný, Hubata, Siřiště, Vodička, Šáda, Jelínek, D. Kasalý, F. Kasalý

ŽIR: Horal - Rejsner, J. Fiedler, Koláček, Holický, Kos, Stach, Beránek, Fertál, Písař, Sviták, Němec, S. Fiedler, Smolík, Soukup

Na začátku utkání se na ledě kupily nepřesnosti a oba týmy se snažily bránit hlavně střední pásmo, přičemž žádný z celků si nevytvořil větší šanci. Až v 5. minutě se naskytla první větší příležitost, kterou pelhřimovští hokejisté dokázali proměnit. V pravém rohu se Lukáš Siřiště nejdříve zbavil protihráče, vytočil se před Filipa Horala a poslal mu puk pod betony za jeho záda. V 11. minutě jel Marek Moucha na jediného obránce, kterého si obhodil, ale už nedokázal přehodit puk přes ležícího gólmana. V polovině třetiny zahrozili také hosté. V přesilovce tečoval clonící hráč střelu od modré a Jíra se musel hodně ohánět, aby kotouč neskončil za jeho zády. Ve 13. minutě ujeli hosté do přečíslení tři na dva. Michal Stach přihrál na levý kruh, odkud pálil bez přípravy Stanislav Fiedler, ovšem bránu netrefil. Jenže touš se od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl dojíždějícího Lukáše Beránka, který už neměl problém uklidit puk do odkryté branky. Vzápětí Žirovnice znovu udeřila. Při přesilové hře obkroužil Jakub Fiedler branku, Jíra si trošku povyjel, ale puk mu proklouzal pod pravým betonem a Lukáš Beránek opět jen doklepl kotouč za brankovou čáru. S tímto stavem se ovšem domácí nechtěli smířit. V 17. minutě Jelínek nahodil puk na bránu, kam si šikovně najel Lukáš Siřiště a těsně před Horalem tečoval puk, který mu propadl mezi rukou a tělem.

Ve druhé třetině se hrál spíše opatrný hokej a oba týmy se soustředily spíše na bránění středního pásma. Až v polovině zápasu začínala hra opět nabývat na tempu. Vojtěch Písař si najel na pravý kruh a jeho střela orazítkovala břevno. To jako by hosty nabudilo. Ve 33. minutě Michal Stach prohodil oba bránicí hráče a Lukáš Beránek bekhendovou kličkou překonal Jana Jíru a zkompletoval tak hattrick. Ve 37. minutě na Jíru ujížděl sám Stach, ale ten zakončil přímo do středu brány. Ovšem půl minuty před koncem musel Spartak polknout další hořkou pilulku. Marek Koláček z nouze nahodil puk na branku, ale tam se jako první zorientoval Lukáš Beránek a pohotově dorazil puk do odkryté branky.

Poslední perioda začala lépe pro hostující tým. Již ve 41. minutě po vyhraném vhazování se Vojtěch Písař natlačil před Jíru, popotáhl si puk na forhend a zakončil střelou nad rameno. O necelou minutu později se mohl výběr Žirovnice opět radovat. Hosté najížděli v přečíslení dva na jednoho, přičemž Lukáš Beránek přenechal na vrcholu kruhu puk a Michal Stach střelou bez přípravy překonal strážce pelhřimovské svatyně. Spartak ale stihl ještě v té samé minutě odpovědět. Lukáš Siřiště se protáhl podél levého mantinelu a střelou švihem nad rameno překonal žirovnického gólmana. V 52. minutě si domácí hokejisté vytvořili velký tlak před bránou. Nejdůrazněji si počínal Marek Moucha, který dotlačil puk do branky i s gólmanem. O chvíli později tentýž hráč mohl snížit, ale prudkou nahrávku v mezikruží netrefil přesně. Dvě minuty před koncem ještě vykřesal jiskřičku naděje Dominik Vrátný, když se dostal nejrychleji k nahozenému puku a z dorážky prostřelil gólmana. Půl minuty před koncem mohl pojistit výhru Žirovnice Milan Holický, ale při samostatném úniku se mu puk nabalil na hokejku a nedokázal zakončit. Spartak nakonec podlehl Žirovnici 5:6.

Jan Dvořák (trenér Spartaku Pelhřimov): Bez komentáře.