09.12.2012 | Ondřej Šenigl | A-tým

Pátá výhra v řadě! B tým zničil Velké Meziříčí

Dnes přicestovala k řece Bělé rezerva z Velkého Meziříčí a pelhřimovští hokejisté měli velkou motivaci, protože po případné výhře a klopýtnutí Žirovnice by se posunuli na první místo v tabulce. Utkání rozhodla první třetina, kterou Spartak zásluhou Mouchy a Siřištěho vyhrál 2:0. Ve druhé periodě se hostujícímu celku podařilo náskok stáhnout, ale poslední slovo měli opět pelhřimovští hokejisté, kteří dokázali otočit průběh druhé třetiny a vyhrát tuto dvacetiminutovku 3:2. Ve třetím dějství se už fanoušci gólu nedočkali, a tak pelhřimovská rezerva zvítězila nad Velkým Meziříčím 5:2. Ovšem dnešní výhra na první místo nestačila. Žirovnice totiž porazila juniory z Telče 3:1. Tudíž příští týden čeká rezervu souboj o čelo tabulky, jelikož se na ledě Jindřichova Hradce utká právě se žirovnickým Slavojem.

Pelhřimov B

09.12.2012
17:30
5:2
(2:0, 3:2, 0:0)
Velké Meziříčí B
Branky a nahrávky: 16. Siřiště (Knězů, Kubíček), 17. Moucha (Knězů, Hubata), 29. Vrátný (Zadražil), 31. Knězů (Moucha), 38. Vodička (Šáda) - 23. Kavina (Bradáč), 24. Frühauf (Tůma, Špaček) Vyloučení: 5:9 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Průběh zápasu: 2:0, 2:2, 5:2

SPB: Jíra (Peschout) - Litomiský, Linhart, Martínek, Siřiště, Matoušek, Šáda, Kubíček, Zadražil, Knězů, Vrátný, Hubata, Moucha, Vodička

VMB: Šeba (Kočí) - Kudláček, Pokorný, Peterka, Bradáč, Navrátil, Urbánek, Kudláček, Malec, Kavina, Burian, Šoukal, Frühauf, Tůma, Špaček, Musil, Nedoma

Začátek první periody byl z obou stran opatrný. První vážnější šanci si vytvořil v 6. minutě Vodička, který se prosmýkl obranou a ujížděl na gólmana, ovšem zakončení mu na poslední chvíli znemožnil vracející se obránce. V deváté minutě Hubata mohl jet sám na brankáře ale kotouč mu utekl a následně ho raději gólman zalehl. V 16. minutě už se domácí konečně radovali z gólu, který dal Lukáše Siřiště. Václav Kněz poslal přihrávku na pravý kruh, kde byl Lukáš Siřiště úplně sám a jeho střela se od pravé tyče odrazila za záda Václava Šeby. Hosté se hned vzápětí dostali do slibné příležitosti, ale Jan Jíra byl ve správný čas na správném místě. Hned z proti útoku Spartak udeřil podruhé. Václav Knězů se protáhl podél levého mantinelu, přihrál mezi kruhy a Marek Moucha vymetl krásnou střelou nad lapačku všechny pavouky v pravém růžku. Velké Meziříčí zahrozilo až v závěru třetiny, když po vhazování nebezpečně vypálil Pavel Pokorný, a Jan Jíra musel vytáhnout další skvělí zákrok.

Do začátku druhé periody měl domácí tým výhodu přesilové hry. Po odraženém puku měl před sebou Martin Kubíček prázdnou klec, ale ve skórování mu zabránil obětavým skokem Pavel Pokorný. To jako by hosty nakoplo. Ve 23. minutě snížil Michal Kavina, který tečoval Bradáčovu střelu od modré. Odehrálo se jen 65 vteřin a bylo srovnáno. Viktor Burian nahrál z pravého kruhu Aleši Frühalfovi a ten bekhendovým blafákem po zemi mezi betony vyrovnal.Ve 29. minutě opět strhl Spartak vedení na svou stranu. Jan Zadražil přiťukl puk na vrchol pravého kruhu, odkud Dominik Vrátný schoval svou střelu za obránce a gólman byl bezmocný. Ve 30. minutě dostal trest Aleš Frühalf za nedovolené bránění. Pelhřimovští hokejisté potrestali tento faul vstřelením gólu, když Marek Moucha nahrál od modré až na brankovou čáru, kde z velkého úhlu Václav Knězů zakončil na bližší tyč nad brankářovo rameno. Ve 28. minutě při vlastním oslabení nejdříve Šáda důrazným napadáním u modré čáry odzbrojil soupeře, Tomáš Vodička sebral kotouč a krásně zakončil střelou do proti pohybu brankáře. Pátý gól znamenal, že Václav Šeba přenechal své místo v brance Janu Kočímu. Po této akci už týmy spíše vyčkávali na konec periody.

V poslední dvacetiminutovce tempo hry trochu opadlo. Ve 46. minutě Jan Matoušek poslal přihrávkou od modré čáry do brejku Václava Knězů, který byl v poslední chvilce zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení, ve kterém jeho bekhendový blafák chytil Jan Kočí. V 51. minutě měl Spartak možnost přesilovky 5:3 která trvala 116 vteřin, ale ani tu nedokázal zužitkovat a tak utkání nakonec vyhrál Spartak Pelhřimov nad Velkým Meziříčím 5:2

Jan Dvořák (trenér Spartaku Pelhřimov B)Tak podařilo se nám zvítězit 5:2, ale myslím si, že soupeř byl velice silný a byl to těžký zápas. Vedli jsme 2:0, poté jsme je nechali bohužel srovnat stav na 2:2, ale kluci zabojovali, odehráli perfektní utkání a vyhráli jsme 5:2.