04.09.2012 | Tomáš Bečka, Libor Kucza, foto: Zbyněk Zápotočný | A-tým

Jihlava rozhodla o svém vítězství ve třetí třetině

Mimořádné utkání na ledě Jihlavy Spartak prohrál. V první třetině se domácí ujali vedení. V polovině zápasu však dokázali hosté zásluhou Martina Hadravy vyrovnat. Ovšem o pět minut později se vedení opět ujala Dukla. Pouhých sedmnáct sekund po začátku třetí třetiny navýšil náskok domácích veterán Hodek a tato branka se ukázala jako vítězná. Ačkoli Hrbatý ještě snížil, Jihlava si náskok pohlídala a navíc přidala další dvě branky.

Jihlava

04.09.2012
18:00
5:2
(1:0, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 10. Vysloužil (Jeslínek), 35. Hubáček (Hodek, Polcar), 41. Hodek (Malec), 55. Velecký (Maliník), 57. Čachotský (Pometlo) - 30. Hadrava (Votápek), 49. Hrbatý (Plachý) Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Polák Vyloučení: 2:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 291 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2

JIH: Novotný - Ficenc, Zadražil, Kolafa, Kaláb, Jícha, Dobrovolný, Podlipnik, Jaroš - Hubáček, Malec, Polcar, Pometlo, Vysloužil, Maliník, Velecký, Hodek, Zeman, Čachotský, Jeslínek, Filip

PEL: Čekal - Rašner, Tobola, Veselý, Adam, Kasalý, Zelený, Fibikar - Tecl, Plachý, Hrbatý - Kubát, Hadrava Marek, Bezděk - Hadrava Martin, Jelínek, Martínek

Utkání nabíralo tempo jen velice pozvolna. Ve 4. minutě byla Dukle nabídnuta přesilová hra, kterou však nevyužila. Radost na jihlavské střídačce propukla až v minutě 10. Michal Jeslínek vyslal tvrdou ránu, kterou dopravil za záda dezorientovaného pelhřimovského brankáře Martin Vysloužil. Více branek již úvodní dějství nepřineslo.

Hned po zahájení druhé periody měl velkou příležitost k navýšení vedení Martin Filip. Ostřílený forvard však neproměnil. Skóre se tak pohnulo až v čase 29:57. O vyrovnání se postaral Martin Hadrava, když dorazil kotouč do zcela odkryté klece – 1:1. Za několik málo minut ale vrátil Dukle vedení Radek Hubáček. Šikovný útočník si najel na spoluhráčův pas a přesně zakončil. Druhá třetina přinesla také několik nevyužitých příležitostí, a to zejména samostatných nájezdů, ve kterých neuspěl Martin Vysloužil ani hostující Jan Hrbatý.

Do závěrečného dějství vlétli domácí excelentně. Již po 17 vteřinách překonal Čekala Daniel Hodek – 3:1. Ve 49. minutě předvedli hosté famózní kombinaci, na jejímž konci číhal v předbrankovém prostoru Jan Hrbatý. Exjihlavský útočník poté tvrdou ranou rozsvítil světlo za Novotným – 3:2. V čase 54:05 však vrátil klid na jihlavské hole přesnou dorážkou Michal Velecký – 4:2. Definitivní vítězství Dukly pečetil v 57. minutě Tomáš Čachotský, který využil pas Adama Pometla. Dukla tak díky výtečné třetí třetině získala pomyslné vavříny.