HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
21.08.2012 | Tomáš Bečka, Pavel Blažek | A-tým

Z derby vyšel vítězně Pelhřimov

Celé premiérové derby sezony se neslo v opatrném duchu a oba týmy spíše čekaly, co soupeř vymyslí. Jako první se z branky radovali domácí, když Marek Hadrava skóroval při vlastním oslabení. Ve druhé periodě diváci gól neviděli, avšak v té třetí padly celkem čtyři branky. Nejprve rival vyrovnal, ale posledních deset minut patřilo Spartaku. Během této doby nastříleli svěřenci trenéra Melouna tři góly a o vítězi dalšího přípravného zápasu nebyl pochyb.

Pelhřimov

21.08.2012
18:00
4:1
(1:0, 0:0, 3:1)
Žďár nad Sázavou
Branky a nahrávky: 10. Marek Hadrava, 52. Marek Hadrava (Bezděk), 56. Bezděk, 58. Votápek (Beneš) - 44. Fúzik (Pleva) Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Lhotský Vyloučení: 6:8, navíc Smejkal 10 min OT Využití: 0:1 V oslabení: 2:0 Diváci: 140 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1

PEL: Jíra (30. Čekal) - Adam, Kasalý, Tobola, Rašner, Fibikar, Martínek - Plachý, Tecl, Hrbatý - Marek Hadrava, Bezděk, Martin Hadrava - Votápek, Vrátný, Beneš

ZNS: Linhart - Pleva, Sobotka, Krejnus, Staněk, Kolda, Smejkal, Střecha, Šír, Dítě, Březina, Šimon, Fúzik, Man, Plachý, Kunstmüller, Zrust, Hron, Ludvík, Bureš

Začátek úvodního derby sezóny byl opatrný, s postupem času se začalo zvyšovat i tempo hry a přicházely i první šance, ovšem pelhřimovský Jíra i žďárský Linhart byli bezchybní. První větší vzrušení přišlo v páté minutě, Votápek s Benešem ujížděli dva na jednoho, ale jejich vzájemná souhra branku nepřinesla. V sedmé minutě šel na trestnou domácí Tecl, ale přesilová hra hostí zůstala nevyužita, naopak, v oslabení ujel Marek Hadrava a samostatnou akcí otevřel skóre střelou podél Linharta. Následně byla Žďáru nabídnuta krátká dvojnásobná přesilovka, ovšem hosté stříleli slepými. Žďár poprvé výrazně zahrozil ve 12. minutě, Jíra však vyrovnání nepřipustil. Hosté poté přidali na obrátkách, Man řádně protáhl domácího brankáře. V této části hry měli hosté mírně navrch, k vidění bylo mnoho osobních soubojů v podání hráčů obou mužstev. Poslední akce první třetiny ale patřila domácím, závar před Linhartem tentokrát brankou neskončil.

V úvodu druhé třetiny měli domácí možnost přesilové hry, naložili s ní ovšem prachbídně. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, útočné akce většinou končily nepovedeným přechodem do útočné třetiny. V polovině zápasu vystřídal Čekal výborného Jíru, který byl za svůj bezchybný výkon odměněn potleskem domácích fanoušků. Zbytek druhé třetiny Žďár domácím zle zatápěl, ovšem Čekal šel ve stopách svého předchůdce a i on hájil své brankoviště na výbornou, zejména šance Šimona zaváněla vyrovnáním. Nicméně hostům se stále nepovedlo překonat domácí obranu, takže do šaten šel Spartak s jednogólovým náskokem.

Do poslední dvacetiminutovky nastouil do branky Plamenů místo Linharta Jiří Sláma. K vidění byl opět tlak hostujícího mužstva, Březina si však na Čekala nepřišel. Následně se hra trochu vyrovnala, ve 43. minutě ovšem dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou nepohrdli - Fúzik střelou k tyči vyrovnal. Žďár vstřelená branka pokropila živou vodou a vedoucí gól hostí visel ve vzduchu. Ve 47. minutě měl Spartak 90 sekund výhodu dvou hráčů v poli, s nabídnutou přesilovkou však trestuhodně pohrdl. Poté si vykoledoval Smejkal osobní trest, přesilovka přinesla několik slibných šancí domácích, Sláma však všechny bezpečně kryl. V 52. minutě vyslal Bezděk krásnou přihrávku napříč pásmem a Marek Hadrava vsítil svůj druhý gól večera. Žďár se nenechal zahanbit a tlačil se do útoku, Čekal ale svojí svatyni ubránil. V 55. minutě vyrobila obrana Žďáru školáckou hrubici, obránci hostí doslova namazali Bezděkovi, ten zkušeně vykoupal Slámu v brankovišti a zvýšil již na 3:1. To vše při přesilové hře hostujícího celku. Od tohoto okamžiku byl Spartak na koni a neřipouštěl komplikace s udržením příznivého stavu. Následovala tvrdá střela Rašnera, který řádně zrentgenoval Slámovu výstroj. Tečku za povedenou třetí třetinou napsala v 58. minutě dvojice Beneš - Votápek, první jmenovaný v úniku přihrál a Votápek rozvlnil síť branky hostí počtvrté. Spartak tedy porazil Žďár nad Sázavou 4:1.

Spartak vyhrál třetí přípravné utkání v řadě, následují tři odvetné zápasy na ledě soupeřů - k tomu prvnímu zajíždí Pelhřimov již tento pátek 24.8. na led Jindřichova Hradce.

Ohlasy po utkání

Martin Meloun (hlavní trenér Spartaku Pelhřimov): Bylo to spíše opatrnější zápas. Ke konci už rozhodlo malinko i štěstí. My jsme šance měli a proměnili jsme je, naopak Žďár skórovat nedokázal. Dneska jsme dali i góly v oslabení, ale to je spíš náhoda, za žádnou velkou zbraň bych oslabení nepovažoval. Je také dobře, že se ukázalo, že góly umějí dávat i jiné řady než jen ta první. Čím více se budou prosazovat i jiné útoky, tím lépe.

Pavel Blažek