21.02.2007 | Pavel Adam | A-tým

Pelhřimov nečekaně deklasoval jindřichohradecký Vajgar 9:3

Na úvodní buly dlouho očekávaného derby se postavili oba kapitání za domácí Libor Domkář a za hosty Jiří Cmunt.Hned ze začátku dostal Pelhřimov výhodu přesilové hry,ve které si naši nevypracovali větší šanci.Ale i Vajgar si zahrál o chvíli později přesilovku,kterou Pelhřimov přežil bez větších komplikací.

ZS Pelhřimov
21.02.2007
17:00
9:3
(2:2, 2:1, 5:0)
Jindřichův Hradec
Branky a nahrávky: 9. Kubát (Domkář), 20. Kubát (Domkář), 31. Bradáč (Digrin), 38. Smetana (Hrbatý), 45. Tecl (Hrbatý), 47. Tecl (Hrbatý), 49. Hrbatý (Plachý), 52. Hrbatý (Plachý, Tecl), 57. Tecl (Hrbatý) - 12. Mikš (Haring), 16. Dvořák (Cmunt J.), 25. Korbela (Dvořák) Rozhodčí: Červenák - Klouda, Křivohlavý Vyloučení: 10:7 Diváci: 350 Střely na branku: 38:35 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 9:3

PEL: Novák - Beránek, Bradáč, Domkář R., Holas, Meloun, Smetana, Chytráček, Digrin, Domkař L., Hrbatý, Kubát, Petr, Plachý, Schröter, Siřiště, Tecl

JHR: Štůrala - Baran, Fiedler S., Vachulka, Picka, Skaloš, Chmel - Fertál, Ištvánik Michal, Dvořák, Cmunt J.,Haring, Mazanec, Mikš, Pankratz, Korbela

V deváté minutě první třetiny dorazil J.Kubát do prázné brány odražený puk od mantinelu z čepele R.Domkáře.O necelé tři minuty později vyrovnal stav utkání David Mikš ,kterému asistoval J.Haring.O chvíli později na druhé straně zase pohrozil T.Plachý pohotovou střelou od modré čáry,ale těsně přestřelil.V šesnácté minutě poslal Vajgar poprvé v zápase do vedení M.Dvořák,kterému přiťukl J.Cmunt.Spartak stihl do konce první třetiny ještě vyrovnat a to po nádherné souhře L.Domkáře a skórujícího J.Kubáta.V druhé třetině začal Vajgar svižněji hned ve čtvrté minutě minul J.Vachulka odkrytou klec.V 25.minutě poslal podruhé,a vlastně naposledy Vajgar do vedení J.Korbela,asistence M.Dvořák.O pět minut později M.Digrin přihraje J.Bradáčovi do gólové situace 3:3.Hra začíná nabírat na tempu.Zlom přišel v čase 37:50,kdy R.Smetana propálil od modré ex-pelhřimovského Štůralu.Ve třetí třetině se domácí obávali dlouhé přesilovky hostí,kterou ale hráči Spartaku úspěšně ubránili.A hned,jak se vzpamatovali udeřil tvrdou střelou z mezikruží M.Tecl a pojistil tak náskok Pelhřimova,kterému nahrál do výhodné pozice J.Hrbatý.Za další dvě minuty prostřelil brankáře po individuální akci opět M.Tecl.A aby toho nebylo málo v čase 48:33 zvyšuje už na tří brankový rozdíl naše úderné duo J.Hrbatý po asistenci T.Plachého.Vajgaru už pomalu začali docházet síly.Toho využila dvojice T.Plachý,J.Hrbatý s tím rozdílem,že si prohodili role. Gólovou spršku uzavřel v čase 56:58 M.Tecl,kterému na dokonání hattricku přispěl nahrávkou J.Hrbatý.Konečný výsledek stanoven v poměru 9:3 po třetinách (2:2,2:1,5:0)