01.03.2010 | Tomáš Bečka | A-tým

Musíme se dostat do play–off, říká Hertl

Pro Jaroslava Hertla to byl teprve třetí zápas v dresu Spartaku a asi na něj nebude vzpomínat zrovna rád. V první třetině domácí nečekaně třikrát udeřili a mohlo se zdát rozhodnuto, ale kdo zažil poslední domácí utkání proti Písku, tak se o výsledek stejně bál. I Hertlovi se úvodní třetina líbila: „Měli jsme to suprově rozehrané, ale dopadlo to špatně.“

Tento článek patří k zápasu PEL - KUT 4:5

Co byl klíčový moment utkání?

To, že jsme zaspali druhou třetinu. Úplně jsme přestali hrát, nebruslili jsme a dostali z toho dva góly. Kutnou Horu to nakoplo a začali nás přehrávat.

Vy jste byl na ledě, když hosté vyrovnali na 3:3. Jak tato situace vznikla?

Zrovna hráli přesilovou hru, zůstali tři jejich hráči na modré čáře, já jsem si vzal jednoho hráče, druhý bek druhého a třetí tam zůstal sám. Prostě jsme si to špatně rozebrali.

Byl to Váš teprve třetí zápas za Spartak. Jaký z toho máte pocit?

Teď po zápase je to hrozný, protože jsme prohráli. Vedli jsme 3:0, měli jsme to suprově rozehraný, ale dopadlo to špatně.

Co Vás nejvíce zaujalo v 2. lize a naopak, co vás nejvíce zklamalo?

Nevím, je to celkem dobrý hokej. V Trutnově jsme hráli dobře, to byl pěkný zážitek. Jinak k tomu nic nemám.

Jaký je rozdíl hrát první a druhou ligu?

Určitě je to velký rozdíl, když slýchám, že hráči nechodí na tréninky, protože jsou v práci, tak to je potom těžký dát tým dohromady a sehrát se.

Jak jste zatím spokojený ve Spartaku?

Mohlo by to být lepší, kdybychom dneska vyhráli, musíme se prostě dostat do play–off.