21.09.2024 | Pavel Blažek | A-tým

Poutníci si z Moravských Budějovic odváží výhru v nastaveném čase!

Vstup do utkání nemohl být z pelhřimovské strany lepší, již po 10 vteřinách hry propálil Vacka v domácí brance Josef Vrátný a za dalších 26 vteřin navýšil vedení Poutníků střelou z mezikruží Vladimír Port. Žihadla se ale z této rány oklepala a s blížícím se koncem úvodní dvacetiminutovky otočila skóre utkání. Nejprve v 16.minutě Horký blafákem snížil, aby v 17.minutě Bulín dorážkou na brankovišti docílil vyrovnaného stavu branek na obou stranách. V 19.minutě se v přečíslení prosadil opět Horký a domácí tak odcházeli do kabin po první třetině veseleji. Ve 29.minutě po teči Peroutky získali domácí dvoubrankový náskok a zdálo se, že míří za vítězstvím. Poutníci ale ve třetí části zabojovali a velmi jim pomohla pětiminutová přesilovka, kterou pelhřimovský tým využil k dalšímu obratu ve skóre. Nejprve ve 45.minutě snížil Petr Votápek a o necelou minutu později propálil Bohumil Svoboda z levého kruhu domácího brankáře. Ve 48.minutě pak Poutníci opět vedli, Matyáš Machovský zblízka poslal puk do sítě a hosté byli rázem o krok napřed. V 52.minutě ale domácí srovnali skóre, Bulín v přesilové hře zkompletoval hattrick. Víc se do šedesáti minut nevešlo, následovalo tedy prodloužení. V něm rozhodli Poutníci o bonusovém bodu a opět jim k tomu pomohla přesilová hra. V 64.minutě trefil Bohumil Svoboda mezírku mezi betony Vacka a na pelhřimovské konto tak putovaly dva body za vítězství 5:6 po prodloužení. Další utkání sehrají Poutníci netradičně v neděli 29.září, kdy u Bělé budou hostit Orly z Bystřice nad Pernštejnem.

Tento článek patří k zápasu MOR - HCP 5:6 pr.