03.03.2024 | Pavel Blažek | A-tým

Poutníci vybojovali pod dálničním mostem druhé čtvrtfinálové vítězství!

Druhé čtvrtfinálové střetnutí mezi Pelhřimovem a rezervou Velkého Meziříčí začalo opatrně, s koncem úvodní dvacetiminutovky měly oba týmy početní výhodu, ale skóre zůstalo po první třetině bezbrankové. Druhá třetina již přinesla bohatší gólové menu, nejprve se v 24.minutě prosadil domácí Sobotka a horácký klub se dostal do vedení. Avšak o minutu později získali Poutníci početní výhodu, ve které zasypali domácí branku salvou ran a z jedné takové dosáhl vyrovnání ve 27.minutě Tomáš Dvořák. A z pelhřimovského pohledu bylo ještě lépe v 33.minutě, když kombinaci v útočném pásmu zakončil Filip Kasalý. Ovšem vedení Poutníkům dlouho nevydrželo, běžela 35.minuta a ve vlastním oslabení domácí vyrovnali zásluhou Hrnčíře. Tentýž hráč zanedlouho překlopil vedení na domácí stranu. Běžela 38.minuta a pelhřimovský tým musel opět dotahovat nepříznivý vývoj. Zkraje třetí třetiny přežil pelhřimovský celek další početní nevýhodu, ve 45.minutě si více než zdvořilé pozdravy vyměnili domácí Štěpánek a Tomáš Cejpek. Pelhřimovský útočník souboj vyhrál, nicméně oba aktéři zamířili předčasně do sprch. Poutníci postupně zvyšovali tempo a v 53.minutě přišlo zasloužené vyrovnání z hole Dominika Kasalého. Do konce základní hrací doby ještě oba týmy nevyužily své početní výhody, následovalo tedy prodloužení. V nastaveném čase se hrálo jen do 63.minuty, individuální akcí rozhodl druhé čtvrtfinále Ladislav Pospíchal a Poutníci tedy vítězí ve Velkém Meziříčí 3:4 po prodloužení. Pelhřimovský tým tak vede nad svým čtvrtfinálovým soupeřem 2:0 na zápasy a v úterý 5.března se série stěhuje k Bělé a cíl Poutníků je jasný, porazit rezervu Velkého Meziříčí i potřetí a v nejkratším možném čase postoupit do dalšího kola play-off.