16.02.2024 | Pavel Blažek, foto: Kamil Vaněk - Pelhřimovské noviny | A-tým

Poutníci si pojistili druhé místo v tabulce po výhře nad Velkou Bíteší!

Páteční večer nabídl gólově chudší utkání s vítěznou tečkou pro Poutníky. Skóre utkání otevřel v 16.minutě Petr Votápek za asistence Martina Vysloužila. Tato dvojice měla prsty ve všech pelhřimovských brankách večera. Poutníci navýšili své vedení ve druhé třetině, kdy se ve 24.minutě, resp. ve 31.minutě dvakrát prosadil Martin Vysloužil ovšem ve 35.minutě se hosté vrátili do hry po zásahu Dittricha. Střelecký účet zápasu pak uzavřel v 52.minutě opět Martin Vysloužil, který tak zkompletoval hattrick. V závěru duelu se na ledě jiskřilo, Poutníci dostali k dispozici i početní výhodu pěti proti třem, ale tuto přesilovou hru domácí využít nedokázali. Pelhřimov porazil Velkou Bíteš 4:1 a pojistil si průběžné druhé místo v tabulce Krajské ligy Vysočiny. Velká Bíteš si naopak dnešní prohrou zkomplikovala cestu mezi osmičku nejlepších. Základní část uzavřou Poutníci v neděli 25.února na ledě Ledče nad Sázavou.

Pelhřimov, Zimní stadion
16.02.2024
19:00
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Velká Bíteš

Branky a nahrávky: 15:54 Votápek (Vysloužil, Šťáva; 5/5), 23:28 Vysloužil (Votápek, Bříza; 5/4), 30:43 Vysloužil (Votápek, D. Kasalý; 5/5), 51:42 Vysloužil (Votápek, Cejpek; 5/5) – 34:07 Dittrich (5/5). Rozhodčí: Kotlík – Malík, Tománek. Diváci: 110. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 4:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.