11.02.2024 | Pavel Blažek | A-tým

Pelhřimov vrátil Humpolci domácí porážku i s úroky!

Psal se 17.listopad a humpolečtí hokejisté zvítězili v Pelhřimově 1:2 po prodloužení. Od té doby nepoznali Poutníci hořkost porážky a dnes svému regionálnímu rivalovi porážku vrátili. Již po první třetině vedli Poutníci dvoubrankovým rozdílem, po zbytek zápasu pelhřimovští hokejisté kontrolovali vývoj utkání a připsali si zasloužené vítězství.

HC Humpolec
Humpolec, Zimní stadion
11.02.2024
17:30
3:5
(0:2, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 33:56 Hynek (Jelínek; 5/5), 46:51 Krtek (Hynek, Brychta; 5/4), 57:35 Jelínek (Brychta, Hurda; 5/4) – 08:50 M. Hadrava (M. Hadrava; 5/5), 17:59 Cejpek (Port, M. Hadrava; 5/4), 29:07 M. Hadrava (Cejpek; 5/5), 45:08 D. Kasalý (M. Hadrava; 5/4), 52:31 Machovský (Kochrda, Siřiště; 5/5). Rozhodčí: Mareček – Jeletz, Sapík. Diváci: 537. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:2. Střely na branku: 3:5. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

HUM: Krejčí – Krtek, Jaroš, Smolko, Rubner, Dolejš, Hurda – Hendrych, Daňhel, Hynek, Vitera, Brychta, Polodna, Brázda, Kulík, Jelínek.

PEL: Zour – D. Kasalý, Vácha, Port, Glejtek, Šťáva, Pospíchal, Bříza, Srnský – Siřiště, Vrátný, Březina, Kochrda, Cejpek, Machovský, F. Kasalý, M. Hadrava, Votápek, M. Hadrava.

Vstup do utkání byl útočný z obou stran, hned v první minutě mohli jít do vedení Poutníci, domácí obránci ale tečovali puk mimo branku. Ve 3.minutě měli velkou šanci hráči Humpolce, Daňhel zblízka nepropašoval puk za Zoura. Ve 4.minutě byl b vidění pod Orlíkem záblesk fair-play, domácí Brychta u rozhodčího intervenoval, že faul na jeho osobu nebyl tím, co sudí viděl, hlavní rozhodčí vzápětí za potlesku tribun rozpažil. Poutníci se postupně dostávali do tlaku a v 9.minutě se po kombinaci se svým bratrem Martinem prosadil Marek Hadrava. Vzápětí mohl zvýšit vedení Poutníků Port, puk z jeho hole ale skončil na brankové konstrukci. V 10.minutě hráli domácí přesilovku, ale největší příležitost v této části zápasu měl Votápek, jehož únik vychytal Krejčí. Vzápětí dostali domácí k dispozici druhou přesilovou hru, ve které měli Humpolečtí více ze hry, ale Poutníci s bystrým Zourem v zádech se ubránili. V 17.minutě dostali první početní výhodu Poutníci a v 18.minutě jí zužitkovali. Portovo nahození od modré tečoval do těch správných míst Tomáš Cejpek. V 19.minutě opět mířil za katr pelhřimovský hráč, ale domácí do první sirény výhodu nevyužili.

Početní výhodu zkraje druhé třetiny domácí nezužitkovali, ale úplně stejně si počínali Poutníci ve své přesilovce o pár minut později. Ve 27.minutě měli opět Humpolečtí výhodu jednoho muže v poli navíc, ale opět to byli Poutníci, kdo mohli pohnout stavem skóre, spolupráce Vrátného s Votápkem ale nedopadla podle pelhřimovských představ. Ve 30.minutě ale ujel humpolecké obraně Marek Hadrava a mezi betony Krejčího vsítil svůj druhý gól v zápase. Následující minuty se nesly ve znamení pelhřimovského tlaku, ale Krejčí svůj tým několikrát podržel. Ve 34.minutě se poprvé prosadili domácí, když Hynek zblízka tečoval puk mimo dosah Zoura a Humpolečtí byli zpět v zápase. Vítr z plachet mohl domácím vzápětí vzít Machovský, zblízka ale na Krejčího nevyzrál. V 35.minutě přišla početní výhoda na stranu Poutníků, ale více než tvrdou střelu Votápka do masky Krejčího hosté nevytěžili. V závěru druhé dvacetiminutovky Poutníci dostali soupeře pod tlak, ale do druhého klaksonu se skóre nezměnilo.

Také úvod třetí třetiny se nesl ve znamení útočných manévrů na obou stranách hřiště. Ve 42.minutě mohl navýšit vedení Poutníků Votápek, Krejčí v domácí brance byl ale úspěšnější. V následujících okamžicích na druhé straně Zour několikrát podržel Pelhřimov. Ve 44.minutě hráli Poutníci přesilovou hru, ve které získali rozhodující náskok. Běžela 46.minuta a závar na brankovišti vyřešil úspěšnou dorážkou Dominik Kasalý. Ovšem záhy měli početní výhodu i domácí a také Humpolci se v této herní situaci povedlo držet krok se soupeřem v zápase. Běžela 47.minuta a domácí Krtek vypálil za modrou čárou projektil, jenž se zastavil až za Zourem. Tato rychlá reakce na pelhřimovský gól vlila na hokejky domácích vlnu energie a následující minuty byli Humpolečtí aktivnější, Zour ale několikrát uchránil pelhřimovský tým od inkasované branky. V 53.minutě přišlo další navýšení skóre ze strany hostů, Matyáš Machovský zpoza branky nastřelil Krejčího a od výstroje domácího brankáře skončil puk v brance. Humpolečtí dostali ještě jednu přesilovou hru, puky létaly okolo pelhřimovské branky, ale Poutníci se ubránili. V 56.minutě ale přišla další početní výhoda na domácí stranu, domácí zavřeli Poutníky před Zoura a v 58.minutě vykřesal pro domácí jiskřičku naděje Jelínek. Více ale domácí nestihli, a tak si Poutníci odvezli z Humpolce vítězství 3:5.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni domácí Martin Jelínek a pelhřimovský Marek Hadrava.

Další utkání čeká na Poutníky v pátek 16.února, kdy mezi domácími mantinely hostí Velkou Bíteš.