Třetí třetina rozhodla o výhře Pelhřimova nad Bystřicí nad Pernštejnem!

Skóre utkání otevřeli v první třetině domácí, ale jinak byla úvodní pasáž relativně vyrovnaná. Ve druhé dvacetiminutovce si Poutníci vybrali slabší chvilky a hosté trestali, nicméně domácí si brzy vzali vedení zpět. Hosté ve druhé třetině ještě stačili vyrovnat stav utkání, ale třetí třetina jednoznačně patřila Poutníkům, kteří třemi brankami rozhodli o svém dalším vítězství.

Pelhřimov, Zimní stadion
03.02.2024
17:00
6:3
(1:0, 2:3, 3:0)
Bystřice nad Pernštejnem
Branky a nahrávky: 05:51 Vysloužil (Port, F. Kasalý; 5/5), 28:54 Vysloužil (Kochrda, Port; 5/5), 32:07 Votápek (Šťáva, Vrátný; 5/4), 47:50 Port (Vysloužil, Vrátný; 5/5), 49:54 Březina (Machovský, Buchta; 5/5), 58:09 Vysloužil (Vrátný, Zour; 5/5) – 22:34 Ludvík (Pelikán, Doležal; 5/5), 25:28 Pelikán (Ludvík; 5/4), 34:27 Straka (Horák, D. Bednář; 5/5). Rozhodčí: Kotlík – Tománek, Malík. Diváci: 150. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 6:3. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3.

PEL: Zour – D. Kasalý, Port, Glejtek, Hájek, Bříza, Šťáva – Siřiště, Vrátný, Kochrda, Cejpek, L. Svoboda, Machovský, Březina, Buchta, F. Kasalý, Votápek, Vysloužil.

BY: Beno – Dudák, Škareda, Doležal, M. Svoboda, Mach, Pelikán – Ludvík, Burian, Zítka, Jakeš, Jindra, Straka, Horák, Bárta, D. Bednář, D. Bednář, Martínek.

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří donutili Zoura k několika těžším zákrokům. Poutníci ale postupně vyrovnali hru a v 6.minutě otevřeli domácí skóre – od modré vypálil tvrdou ránu po ledě Vladimír Port a puk se zastavil až v síti za Benem. Následně byla domácím nabídnuta početní výhoda, ve které se Poutníci mnoho šancí nevytvořili. V 9. minutě se Poutníci radovali po ráně Vysloužila do tyčky předčasně, puk nepřešel brankovou čáru a sudí rozpažil. I následující minuty přinesly šance na domácí hokejky, ale rovněž hosté se dostali několikrát nebezpečně na dostřel domácí branky, kterou ale hájil jistý Zour.

Úvod druhé třetiny nezastihl Poutníky v nejlepší formě. Ve 24. minutě nechala domácí obrana na modré čáře osamoceného Ludvíka, hostující kapitán ujížděl sám na Zoura a z blafáku vyrovnal stav utkání. A ve 26. minutě, během přesilové hry hostů, pálil od modré přesně Straka a hosté vedli. Ale Poutníci se rychle zvedli, ve 29.minutě zblízka vyrovnal stav utkání Jiří Kochrda a ve 33. minutě vyrazil Beno střelu Šťávy pouze před sebe, puk si našel Petr Votápek a tvrdou střelou využil početní výhodu. Ovšem ve 35. minutě bylo opět vyrovnáno, únik dva na jednoho přetavil v třetí branku hostů Straka. Poutníkům mohl ve 40. minutě vrátit vedení Port, ale jeho pokus skončil na tyči Benovy branky.

První dvě třetiny drželi hosté naději na bodový import, ale třetí třetina zlomila vyrovnané utkání na pelhřimovskou stranu. Poutníci měli v úvodu třetí třetiny více ze hry, ale nedokázali si poradit s pevnou obranou Orlů. To se povedlo až ve 48. minutě Vladimírovi Portovi, který prokličkoval obranou Bystřice a poslal puk úspěšně ke vzdálenější tyči Benovy branky. V 50. minutě domácí navýšili skóre a byla to pohledná kombinace pelhřimovských mladíků, kdy puk putoval po ose Kochrda – Machovský až k osamocenému Vojtěchu Březinovi, který pohotově poslal puk do hostující klece. V následujících minutách dostali Poutníci možnost definitivně rozhodnout o svém vítězství během dvojnásobné přesilovky, žádná domácí střela ale neskončila v brance. Hosté v závěru zkusili powerplay a málem přišla hvězdná chvíle Jana Zoura, který si v 59. minutě vyjel z brankoviště pro puk a zkusil trefit prázdnou branku hostů. Oblouček domácího brankáře ale trefil jednoho z hostujících hráčů, od něj puk převzal Vrátný, který ale trestuhodně minul z kruhů prázdnou klec. Celou akci ale dokončil z druhé vlny dojíždějící Martin Vysloužil a dal definitivní razítko na pelhřimovské vítězství.

Nejlepšími hráči utkáni byli zvoleni za hosty dvougólový Michal Straka a za domácí Josef Vrátný. Poutníci porazili Bystřici nad Pernštejnem 6:3 a zapsali desátou výhru v řadě. O tu jedenáctou budou Poutníci bojovat v neděli 11. února v nedalekém Humpolci.