HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
17.11.2023 | Pavel Blažek, foto: penoviny.cz | A-tým

Poutníci vytěžili z Derby pouze bod

Atraktivní Derby s Humpolcem bylo chudé na góly a daleko více na ledě převládly emoce. Skóre utkání otevřeli v první třetině hosté, ale domácí zakrátko vyrovnali stav utkání. Poté ale brankáři na obou stranách zavřeli prostory mezi tyčemi a nerozhodný stav vydržel až do prodloužení. V něm byli úspěšnější hosté, kteří si tak odváží k dálnici bod navíc.

Pelhřimov

17.11.2023
19:00
1:2 pr.
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Humpolec

Branky a nahrávky: 18. Hadrava Martin (Hadrava Marek, Kasalý F.) – 12. Krtek, 63. Pavelec (Polodna). Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Doležal - Kejř, Souček. Diváci: 550.HCP:

Jíra (od 17. Zour) – Vácha, Bříza, Kasalý D., Port, Glejtek, Šťáva, Srnský – Machovský, Březina, Kasalý F., Hadrava Marek, Siřiště, Kochrda, Hadrava Martin, Vrátný, Cejpek, Štěrba, Vysloužil, Buchta, Votápek

HUM:

Krejčí (Pelikán) – Šerák, Krtek, Marek, Kerber, Dolejš – Pavelec, Brychta, Polodna, Hendrych, Kulík, Hubata, Jaroš, Daňhel, Brázda, Vitera, Hynek

Domácí tým začal zápas aktivněji, ale dobře organizovaná hra Humpolce dlouho nedovolila Poutníkům přiblížit se na dostřel brance, kterou hájil Krejčí. Ve 4.minutě se před humpoleckým brankářem zjevil v šanci Vysloužil, jenž se pokusil obstřelit Krejčího, tento záměr ale domácímu útočníkovi nevyšel. V úvodních minutách zápasu si hosté moc šancí nevytvořili, o to šťastnější byli Humpolečtí v 12.minutě - Krtek za modrou čárou nahodil puk do skrumáže, Jíra mnoho neviděl a zřejmě i díky teči některého z clonících hráčů doputoval puk do sítě. V 17.minutě přišla pro domácí tým další komplikace, po jednom ze zákroků se zranil Jan Jíra a i když se domácí brankář snažil následující okamžiky rozhýbat, jeho stav vylučoval pokračování v zápase a do brány tedy zamířil Jan Zour. Poutníci následně převzali iniciativu, v 18.minutě přišlo vyrovnání, Marek Hadrava vybojoval v pásmu puk, předložil jej na Martina Hadravu a ten pohotově dopravil puk za Krejčího.

Druhá třetina připomínala více boj než hokej, oba týmy si nedarovaly ani metr prostoru zadarmo. Ve 23.minutě měl velkou šanci Martin Hadrava, zblízka ale nepřekonal Krejčího, na druhé straně Zour vychytal Pavelce. Nerozhodný stav nezměnily ani dvě početní výhody, po jedné na každé straně, pokud se oba týmy dostaly do gólové příležitosti, Zour a Krejčí byli připraveni.

Bojovný hokej byl k vidění i ve třetí třetině. Humpolečtí hokejisté byli od začátku třetí třetiny aktivnější a Zour se v domácí bráně nenudil. Převaha Humpolce byla vyjádřena i dvěma slepenými přesilovkami, ve kterých se ale Poutníci ubránili. Početní výhodu měli i domácí, přes půl minuty byla tato výhoda dvojnásobná, ale domácím se nepodařilo dostat puk za skvěle chytajícího Krejčího. V nervózním závěru třetí třetiny hráli hosté ještě jednu početní výhodu, ale pelhřimovský tým několikrát podržel Zour. Zápas v šedesáti minutách vítěze nepoznal, následovalo tedy prodloužení.

Nastavený čas začali hosté v početní výhodě, ale Poutníci se ubránili. Oba celky měly v následujících okamžicích šance ke skórování, ale Krejčí i Zour drželi své týmy od inkasované branky. V 62.minutě Zour několikrát zasahoval při dorážkách Humpolce a i když na chvíli neměl Zour puk pod kontrolou, domácí obrana nebezpečí neutralizovala. Ale v 63.minutě ani skvělý Zour nezabránil Pavelcovi v tom, aby hostující útočník poslal z dorážky puk pod břevno a rozhodl tak zápas.

Poutníci tedy nenavázali na zlepšené výkony z posledních duelů a s Humpolcem na domácím ledě prohráli 1:2 po prodloužení. Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni pelhřimovský Jan Zour a humpolecký Filip Krejčí. Na odpočinek ale není čas, již zítra budou Poutníci bojovat o další body na ledě Velké Bíteše.

Fotogalerie - Pelhřimovské noviny

Pavel Blažek