12.01.2024 | Pavel Blažek | A-tým

Orli nedali body lacino, ale Poutníci zapisují další vítězství!

S několika změnami v sestavě se Poutníci vydali k dohrávce 8.kola do Bystřice nad Pernštejnem. Premiéru mezi tyčemi si v pelhřimovském A-týmu odbyl Vojtěch Roh a Poutníci začali utkání dobře, neboť v 8.minutě otevřel skóre David Šulák. Ovšem ještě v téže minutě vyrovnal domácí Bednář. Sudí poté nabídl Orlům několik přesilových her, v 17.minutě se jednu početní výhodu domácím Bednářem podařilo využít a Orli šli do vedení. Ve druhé třetině pálili Poutníci často do brankové konstrukce, ale v 33.minutě se tvrdou ranou postaral o vyrovnání pelhřimovský kapitán Petr Votápek. Ovšem ani zde netrvala pelhřimovská radost dlouho, ve 38.minutě využili domácí další přesilovou hru, Straka poslal Orli opět do jednobrankového vedení. Rozhodující momenty přinesla až třetí třetina, v jejím úvodu Poutníci otočili zápas na svou stranu brankami Davida Šuláka z 43.minuty a Filipa Kasalého z 47.minuty. Orli se ale ještě jednou nadechli ke vzdoru, v 52.minutě dostal puk do pelhřimovské brány Doležal. Vyrovnaný stav vydržel ale jen do 57.minuty, kdy se po samostatné akci prosadil Vladimír Port a ještě v téže minutě přidal pelhřimovskou pojistku zblízka Matyáš Machovský. Poslední zásah soupeři, který vzdoroval Poutníkům přes padesát minut, zasadil v 59.minutě Petr Votápek. Poutníci si tedy připisují do tabulky další tři body, když z Bystřice nad Pernštejnem veze pelhřimovský tým vítězství 4:7. Na výraznější odpočinek ale není mnoho času, již zítra hostí Poutníci u Bělé Náměšť nad Oslavou.

Bystřice nad Pernštejnem
Bystřice n. Pernštejnem, Zimní stadion
12.01.2024
19:40
4:7
(2:1, 1:1, 1:5)
Branky a nahrávky: 07:33 D. Bednář (Burian; 5/5), 16:48 D. Bednář (Ludvík; 5/4), 37:46 Straka (D. Bednář, Kintr; 5/4), 51:55 Doležal (5/3) – 07:25 Šulák (Votápek, Šťáva; 5/5), 34:42 Votápek (Vrátný, Port; 5/5), 42:42 Šulák (Šťáva, Votápek; 5/5), 46:44 F. Kasalý (5/5), 56:02 Port (5/5), 56:58 Machovský (Srnský; 5/5), 58:46 Votápek (5/5). Rozhodčí: Arnold – Slavík, Štětina. Diváci: 60. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Střely na branku: 4:7. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:7.

BY: Škorpík – Martínek, Dudák, Škareda, Doležal, Pelikán, Mach – Ludvík, D. Bednář, Burian, Zítka, Jindra, Viktorin, Bárta, Kintr, D. Bednář, Straka.

PEL: Roh – Port, Šťáva, Zadražil, Bříza, D. Kasalý, Pospíchal, Srnský – M. Hadrava, Kochrda, Cejpek, Svoboda, Machovský, Březina, Buchta, F. Kasalý, Šulák, Votápek, M. Hadrava, Vrátný.