HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
04.11.2023 | Pavel Blažek | A-tým

Poutníci přetlačili Telč a tři body zůstaly u Bělé

Hosté v první třetině sázeli na vyšší efektivitu v zakončení a dvakrát se dostali do vedení. Poutníci ale pokaždé korigovali a ještě před první sirénou se dostali do vedení. Ve druhé třetině náskok domácích narostl na čtyřbrankový rozdíl, ale hosté se nevzdali a dvěma brankami v závěrečné třetině utkání zdramatizovali. Více ale Poutníci hostům nedovolili a připsali si první domácí vítězství v sezóně. Hattrickem se pod tuto výhru podepsal Martin Hadrava.

Pelhřimov

04.11.2023
17:00
6:4
(3:2, 3:0, 0:2)
Telč

Branky a nahrávky: 7. Martin Hadrava (Kasalý F., Kasalý D.), 18. Hadrava Martin (Kasalý F.), 20. Votápek, 34. Hadrava Martin (Hadrava Marek, Kasalý D.), 37. Šulák (Kochrda, Votápek), 39. Vrátný (Šulák, D.) – 2. Chvátal (Kret M.), 14. Míča (Smejkal), 49. Berka (Kret V., Míča), 58. Berka (Smejkal)HCP:

Zour (Roh) – Vácha, Bříza, Kasalý D., Port, Zadražil, Martínek, Glejtek – Kasalý F., Šulák, Březina, Hadrava Marek, Siřiště, Štěrba, Hadrava Martin, Vrátný, Buchta, Machovský, Vysloužil, Kochrda, Votápek

TEL:

Sigmund (Horák) – Tušer, Kříž P., Kříž D., Kret M., Erat, Prokop, Doskočil, Berka, Bína, Kret V., Smejkal, Mareček, Chvátal, Svoboda, Kret F., Míča

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří se již ve 2.minutě dostali do vedení. Chvátal si vybojoval prostor mezi domácími obránci a zakončil mezi betony Zoura. Domácí odpověděli v 7.minutě, Martin Hadrava si na kruhách našel nejlepší palebnou pozici a propálil hradbu těl před Sigmundem. Poutníci poté měli i další šance, ale hosté z Telče se rovněž dostali několikrát před domácí branku a byli mnohem efektivnější, když se ve 14.minutě prosadil v úniku dva na jednoho Míča. Ale domácí to v první třetině nezlomilo a hnali se za vyrovnáním. Vrátný ještě v 15.minutě neuspěl, neboť Sigmund vytáhl zákrok na Zlatou helmu. Ovšem tlak domácích sílil, v 18.minutě propálil zblízka Martin Hadrava hostujícího brankáře a vyrovnal stav utkání. Ale domácí tlačili na hostující obranu i v posledních sekundách první třetiny a 4 vteřiny před jejím koncem poslal Poutníky do vedení přesným zásahem Petr Votápek.

Tlak si Poutníci přenesli i do druhé třetiny, ale Sigmund na brankovišti držel prapor Telče. Hostující brankář byl často tím posledním, kdo za hosty hasil oheň, hráči Telče byli pod trvalým tlakem a jen občas vystrčili růžky směrem k Zourovi. Ve 33.minutě ujížděl na domácího brankáře František Kret, ale šanci na vyrovnání stavu utkání mu sebral domácí brankář. A opět platilo pravidlo „Nedáš, dostaneš.“, běžela 34.minuta, puk se po ose Dominik Kasalý – Marek Hadrava dostal až k Martinu Hadravovi a domácí snajpr zkompletoval hattrick. Ve 35.minutě sice mířil za katr Votápek, ale domácí kapitán se hned po vypršení trestu zapojil do kombinace, na jejímž konci v 37.minutě stál David Šulák, který otřel puk o tyčku hostující svatyně a domácí vedli o tři branky. Ale Poutníci ve druhé třetině stále neměli dost, v 39.minutě stál Josef Vrátný na konci další domácí kombinace, domácí útočník pohodlně zakončil do prázdné branky.

Hosté z Telče vstoupili aktivně do třetí třetiny, Zour musel být na brankovišti pozorný. Poutníci v úvodu poslední části zareagovali až únikem Vrátného, jehož pokus ale skončil na výstroji Sigmunda. Hosté ve třetí třetině rozhodně nesložili zbraně a v 49.minutě snížil na tříbrankový rozdíl Berka, jenž obkroužil domácí branku a zasunul puk za v tu chvíli bezmocného Zoura. Tato branka vybudila Poutníky k větší aktivitě, domácí se více tlačili před branku Telče, kterou ale hájil jistý Sigmund, kterému v těžkých chvílích pomohla i branková konstrukce. V 58.minutě vsítil Berka svůj druhý gól v zápase a utkání mělo najednou nečekanou zápletku. Povzbuzení hosté v následujících okamžicích zatlačili Poutníky do defensivy, ale Zour i s přispěním obránců nepřipustil další komplikace a Pelhřimov dovedl zápas až do vítězného konce.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni za hosty brankář Filip Sigmund a za domácí třígólový střelec Martin Hadrava.

Pelhřimovští hokejisté porazili v domácím prostředí Telč 6:4 a posouvají se v průběžné tabulce na osmé místo. Stoupající formu budou chtít Poutníci potvrdit v sobotu 11.listopadu, kdy pelhřimovští hokejisté sehrají utkání na ledě Bystřice nad Pernštejnem.

Pavel Blažek