HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
30.07.2018 | Daniel Lhotský | A-tým

Lední Medvědi začali přípravu na ledě se staronovou posilou


Medvědi se po letní pauze opět sešli, aby pokračovali v letní přípravě a v pondělí 30. července poprvé vyjeli na led. Protože na zimním stadionu v Pelhřimově vznikne led až v polovině srpna, začali svěřenci trenéra Melenovského přípravu na ledě Jihlavské Dukly. Celá část přípravy vyvrcholí sedmi přípravnými zápasy na přelomu srpna a září.

Medvědi se po letní pauze opět sešli, aby pokračovali v letní přípravě. V pondělí 30. července poprvé vyjeli na led. Protože na zimním stadionu v Pelhřimově vznikne led až v polovině srpna, začali svěřenci trenéra Melenovského přípravu na ledě Jihlavské Dukly. Celá část přípravy vyvrcholí sedmi přípravnými zápasy na přelomu srpna a září.

Medvědi navázali na suchou přípravu, která letos byla náročnější, než v posledních letech, což potvrdil i obránce Dominik Kasalý.,,Příprava byla jiná, než v minulých letech. Jelo se hlavně na sílu, spoustu krátkých cviků a hodně opakování, žádné dlouhé trasy, ale krátké běhání. Myslím si, že to byla jedna z nejlepších letních příprav, co tady v Pelhřimově kdy byla. Bylo to úplně jiné, než minule, scházelo se hodně lidí. Každý trenér to dělal uplně jinak.“

Prvního tréninku se zúčasnilo přibližně dvacet hráčů a oba trenéři. Na ledě se zatím neobjevili Votápek s Kopicem, kteří si ještě užívají letní dovolenou, ani brankář Holík. Na led kromě několika juniorů z Jihlavy nastoupila i čerstvá posila, kterou je Jakub Kadlec. Hráč, který v minulých dvou sezónách obléhal dres Hodonína, byl nejproduktivnějším hráčem svého týmu v loňském ročníku a jeden z nejproduktivnějších hráčů celé skupiny východ. Trénink navštívil také jeden vzácný host. Byla jím krajská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Kraje Vysočina paní Bohumila Kobrlová.

Daniel Lhotský