HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
18.09.2017 | Tomáš Bečka | Mládež

Akce Týden hokeje přilákala další mladé zájemce


Po bezmála osmi měsících se na pelhřimovském zimním stadionu opět rozpoutala akce Českého svazu ledního hokeje Pojď hrát hokej!. Druhé pokračování celorepublikové kampaně přilákalo na ledovou plochu přes třicet bruslařů, kteří si tak alespoň na chvíli vyzkoušeli prvky hokejových tréninků, jenž by mohly aplikovat i v dalším pokračování mezi hokejovými mantinely.

Sotva skončil trénink pelhřimovské mládeže, první nedočkaví bruslaři už před pátou hodinou odpolední zkoušeli první krůčky na ledové ploše. Postupně pak byli rozdělení do čtyř skupin, kde si například vyzkoušeli střely na bránu, kotoule a různé zábavné hry. „V každé skupině se dětem věnovali čtyři kvalifikovaní pelhřimovští trenéři mládeže, kteří mají licencí. Začátečníci pak bruslili s hrazdičkou, kde se jim věnovala trenérka školy bruslení,“ doplnil trenér mládežnických celků a také A-týmu Jan Dvořák.

Celá akce tak měla podobné parametry jako ta lednová. Pestrý program pro děti na ledě i prezentace pro rodiče, kde trenéři vysvětlovali chod klubu a zapojení malých ratolestí mezi Lední Medvědy. Na jednotlivých stanovištích se pak o zájemce starali Martin Vysloužil, Rudolf Zukal, Dominik Kasalý, Jan Dvořák nebo Libor Bezděk.

Ovšem oproti lednu si cestu na zimní stadion našlo přeci jen o několik zájemců méně. „Přisuzoval bych to tomu, že děti nedávno nastoupily do školy a všechny kroužky se teprve rozbíhají. Proto si myslím, že na lednové akci bude opět více dětí,“ řekl mladý trenér, který nepřímo potvrdil i další pokračování této kampaně pořádané Českým svazem ledního hokeje.

Tato akce zavítala na pelhřimovský stadion už začátkem tohoto kalendářního roku a dle Dvořáka nese své ovoce. „Z minulého Týdne hokeje se k Ledním Medvědům přihlásilo deset zájemců. Spousta dalších pak navštěvuje školu bruslení, kde se děti chtějí hlavně naučit bruslit. Uvidíme, jaká čísla budou po dnešní akci, každopádně někteří rodiče si už chodili pro výstroj,“ poznamenal Dvořák.

Kdo však nestihl tuto akci, nemusí zoufat. Zájemci o hokej totiž mají i jiné varianty. „Rodiče mohou sehnat kontakty zde na webových stránkách. Najdou tady spojení na trenérku školy bruslení paní Olgu Šebestovou, na trenéra první a druhé třídy Libora Bezděka nebo na mě. Kontakty visí v sekci „Realizační týmy“. Rodiče mohou kdykoli zavolat či sem rovnou přijít. Nemusí mít s sebou vůbec nic, protože vše jim zapůjčíme.,“ ujišťuje a na závěr poodkrývá i postupnou práci s těmi nejmenšími. „Děti začnou na škole bruslení, kdy v začátcích tlačí před sebou hrazdu. Časem se přesunou do skupiny, kde další děti umí už trochu bruslit a ve třetí pásmu už budou absolvovat trénink první a druhé třídy. Jdou tedy postupně, a když budou nadání, tak za rok za dva mohou hrát zápasy.“

Tomáš Bečka