26.11.2017 | Tomáš Bečka | A-tým

První polovinu soutěže zakončila rezerva další prohrou

Pelhřimovské béčko má za sebou další neúspěšné utkání. Soběslav nastřílela v první třetině šest branek, čímž se uklidnila a nastolila si cestu ke třem bodům. Medvědi sice zkorigovali na tříbrankový rozdíl, ovšem hosté dalšími čtyřmi trefami neponechali nic náhodě. Tímto duelem rezerva zakončila první polovinu soutěže, ve které nevyhrála jediný zápas a skončila s nelichotivým skóre 35:131.

Pelhřimov B

26.11.2017
17:00
4:10
(2:6, 1:0, 1:4)
Soběslav

Branky a nahrávky:18. Linhart (Vrátný), 19. Moucha, 32. Šulák (Vrátný), 46. Svoboda (Vrátný, Linhart) – 6. Hraňo (Žákovský, Punčochář), 10. Hák (Punčochář.), 11. Hraňo (Žákovský, Hák), 14. Hraňo (Sládek), 14. Pánek (Vild), 17. Máca (Zajíc), 44. Šafář (Karpíšek), 45. Hraňo (Žákovský), 55. Zajíc, 60. Hraňo

LMB: Urban (Stibal) – Cerhán, Buchta, Linhart, Hráček, Benýšek, Kalenda, Šulák, Beníšek, Vrátný, Knězů, Svoboda, Vrátný, Moucha, Zadražil, Nikodým

SOB: Křiklán (Baloun) – Smíšek, Karpíšek, Matoušek, Sládek, Skalický, Vild, Punčochář, Pánek, Žákovský, Hák, Máca, Šafář, Kučera, Píha, Zajíc, Hraňo

Na samotném výsledku měla pravděpodobně největší podíl právě první třetina, protože v ní se hosté dostali do trháku, který už nepustili. Góly padaly hlavně v přesilovkách. Hned tu první využili v 6. minutě hosté, za které po perfektní Žákovského přihrávce skóroval Martin Hraňo. Jasnou převahu v první periodě potvrdili hosté během 10. minuty, kdy Hák vstřelit jednoduchou ranou z malého úhlu gól ve vlastním oslabení. V 11. minutě se hosté opět dostali do početní výhody, ta ale trvala pouze sedm sekund. Hraňo mířil přesně z prostoru pro vhazování a připsal si svůj druhý gól v zápase. Trápení hostů podtrhli hosté během 14. Až 17. minuty, kdy nasázeli domácím 3 branky a vedli již o šest branek. Prozatím jednoznačně vypadající výsledek dokázal zmírnit v 18. minutě Jaromír Linhart, kterému se podařilo dopravit puk až za záda zmateného Křiklána. Domácí se do konce třetiny prosadili ještě jednou. 80 sekund před koncem první periody se v samostatném úniku blýskl Marek Moucha. Domácí tudíž šli do kabiny s čtyřgólovou ztrátou.

Druhá třetina příliš zajímavého nenabídla. Domácí vlétli do 2. třetiny jako hurikán a tlačili na soupeře v útočném pásmu, jenže žádnou ze střel se Ledním Medvědům nepodařilo dostat až za záda hostujícího gólmana. Na gól si diváci museli počkat až do 32. minuty. Domácím se sice nepodařilo využít dvě po sobě jdoucí přesilovky, ale práce v útočném pásmu se jim vyplatila. David Šulák po pěkné souhře s Josefem Vrátným snížil na rozdíl tří branek. V 33. minutě se do další nadějné akce dostal Buchta, jenže ten mířil mimo odkrytou část soběslavské klece. Ve zbytku třetiny se do šancí a nátlaku dostávali převážně domácí, žádná z těchto šancí však gól nepřinesla a tak po dvou třetinách vedli Soběslavští už jen o tři góly.

Třetí třetina už byla jasně v režii hostů. Ve 44. minutě se během několika málo sekund zapsali na listinu střelců Šafář a Hraňo. Ani domácí nezůstali pozadu. V 46. minutě zužitkoval samostatný únik po jednoduché kličce Bohumil Svoboda. Další gól mohl přijít v 51. minutě, kdy se hosté dostali do přečíslení 3 na 1, Urban ale zachoval chladnou hlavu a nedovolil hostům skórovat. Během 55. minuty došlo ke kuriózní situaci. Jeden z hostů, konkrétně Zajíc, se stále pohyboval na hranici brankoviště, odkud vstřelil gól. Domácí sice tuto akci u rozhodčích reklamovali, ti však nenašli důvod k odvolání branky. Pět sekund před koncem zakončil Hraňo své galapředstavení už svou pátou brankou v zápase a dokončil tak potupnou desítku. O první body zabojují Šádovi svěřenci první adventní neděli, kdy na svém ledě přivítají tým z Radomyšle.