13.12.2017 | Tomáš Bečka | A-tým

České Budějovice dobyty. Medvědi berou plný počet bodů

Pelhřimov nakročil za vítězstvím už v první třetině. Do osmé minuty vedl již o tři branky po trefách Porta, Čermáka a Votápka, jenž v posledních zápasech chytil gólovou formu. Tři a půl minuty před první přestávkou navíc ještě zvýšil Vysloužil. Druhá perioda branku nenabídla a v té třetí padly dvě branky. O obě se postarali Dvořákovi svěřenci, jmenovitě Kohút a Filip Kasalý. Medvědi tak protrhli sérii čtyř proher v řadě a navíc se hráčům od Bělé podařilo poprvé od sezony 2014/2015 neinkasovat, tehdy zvítězili ve třetím kole nad Děčínem taktéž 6:0.

David Servis

13.12.2017
17:00
0:6
(0:4, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Port (Vysloužil), 5. Čermák (Kaminski, Kalenda), 8. Votápek (Plachý), 17. Vysloužil (Hadrava, Kasalý), 49. Kohút (Port), 60. Filip Kasalý (Votápek, Rudy), Rozhodčí: Volf – Ovsík, Štěpánek

DSB: Dudáček (Bubeníček) – L. Kříž, Radoš, Michal, Zich, Škopek, Svoboda, J. Kříž – Šulčík, Trummer, Marek, Zayml, Bárta, Sumerauer, Vylíčil, Dančišin, Bláha

PEL: Hlaváč (Šoustal) – Pospíchal, Kohút, Kasalý D., Rudy, Kalenda, Port, Oščádal – Hadrava Martin, Kasalý F., Plachý, Kopic, Vysloužil, Mejzlík, Votápek, Kaminski, Čermák

K předehrávce 24 kola vyrazili pelhřimovští hokejisté do Českých Budějovic na led David Servisu a odehráli zde možná nejlepší třetinu i zápas v letošní sezóně. Už ve čtvrté minutě se hosté dostali do vedení, po přihrávce Vysloužila se od modré čáry trefil Vladimír Port. Přesně o minutu později vedl Pelhřimov o dvě branky, Kaminskyho pas dostal do branky David Čermák. Aby toho nebylo málo tak v 7 minutě to bylo už o tři branky, Plachý poslal puk na volného Petra Votápka a ten uklidil puk do prázdné brány. V 15 minutě dostal Pelhřimov výhodu přesilové hry, když byl vyloučen Trummer a tu dokonale využil. Martin Hadrava našel na Martina Vysloužila a ten z kruhů upravil na 4:0 pro Pelhřimov, za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Na začátku druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej, ale bez vyložených šanci. Za zmínku snad stojí jen šance Zaymla při přesilovce domácích, ovšem nový muž v pelhřimovském brankovišti Hlaváč jí zlikvidoval. Druhou půlku druhé třetiny komplikovala častá vyloučení, ale hosté nepouštěli domácí David Servis do vyložených šancí a drželi pohodový náskok.

Ve třetí třetině si České Budějovice si ještě více komplikovali cestu za zdramatizováním zápasů častými fauly. Ve 48 minutě hráli pelhřimovští minutu přesilovku 5 na 3 a vstřelili pátou branku, Kohút vystřelil od modré čáry a puk skončil v brance. Po této brance bylo utkání rozhodnuto a už se jen dohrávalo. Smolný den domácích dokonal ve vlastním oslabení Filipa Kasalý, který po přihrávce Votápka upravil konečný výsledek na 6:0.