02.12.2017 | Tomáš Bečka | A-tým

Medvědi smazali tříbrankové manko, proti Žihadlům berou bod

Dvořákovi svěřenci započali svou misi proti Moravským Budějovicím aktivně, ovšem tři minuty před koncem první periody inkasovali z hole Horkého. Až do padesáté minuty však fanoušci gól neviděli. Teprve ve třetí třetině padl gól, a to z hole domácího Bulína, čímž zvýšil náskok Žihadel. A když Horký o tři minuty později upravil stav na 3:0, zdálo se, že je o vítězi definitivně rozhodnuto. Ovšem Pelhřimov během dvou minut vstřelil dvě branky a drama bylo na světě. Minutu a půl před koncem řádné hrací doby byl sice vyloučen Kohút, ale Votápek padesát devět sekund před koncem ujel v oslabení a vyrovnal. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém gól nepadl, tudíž musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty rozhodl až v deváté sérii Filip Matějka.

Moravské Budějovice

02.12.2017
17:00
4:3 sn
(1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)

Branky a nahrávky:17. Horký (Krutiš), 50. J.Bulín (Juráň), 53. Horký (Rytnauer, Krutiš), rozh. náj. Matějka – 55. Hadrava (Kasalý), 57. F.Kasalý (Pospíchal), 60. Votápek (D.Kasalý), Vyloučení: 3: 5 Rozhodčí:Ing. Vojtěch Král – Pavel Mikšík, Bc. Jiří Roupec

MOR: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Kliment, Sobotka,Pucher ml. – Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Krutiš, Lupač, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín

PEL: Šoustal (Urban) – Pospíchal, Vrátný, Kohút, Port, D. Kasalý, Kalenda, Rudy- Osčádal, Čermák, Vysloužil, F. Kasalý, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, Kaminski.

Ihned na začátku první třetiny se Žihadla musela bránit přesilové hře soupeře po vyloučení Filipa Matějky. Přesilovou hru však bez větších problémů domácí zvládli a hosty pustili pouze k jedné nebezpečnější střele, kdy si Jan Brož bez problémů poradil s tečí Filipa Kasalého. To po skončení přesilové hry byli hosté nebezpečnější. Jan Brož si musel postupně poradit s pěknou střelou od modré, kterou vyslal Ladislav Pospíchal a o minutu později musel být ve střehu při teči Samuela Rudyho, který se před ním ocitl zcela nehlídán, ale naštěstí šel puk mimo bránu. K první větší šanci se domácí dostali až v 6 minutě, kdy Peter Pucher jen těsně minul z prostoru před bránou horní roh brány Pelhřimova. Domácí poté v poklidu ubránili i druhou přesilovou hru soupeře, která přišla po faulu Petera Puchera mladšího. V té se hosté opět dostali pouze k jedné střele a byli to opět hráči Žihadel, kteří se v oslabení dostali do šancí, ale Peteru Pucherovi nejprve střela nesedla a pozdější pokus Romana Čermáka byl sražen mimo hřiště. V čase 11:34 přišla hrubka gólmana hostí Romana Šoustala, který vyjel za branku, kde špatně trefil puk, který doskákal před opuštěnou klec, kde se však nenacházel nikdo, kdo by mohl zakončit. V čase 13:16 zaúřadovala velice aktivně hrající třetí lajna. Po dobré práci Jana Bulína se dostal sám před bránu Marcel Juráň, jehož střela skončila jen těsně vedle brány. Pár vteřin po této šanci dostali výhodu přesilové hry i domácí, kteří sice hosty uzavřeli v jejich obranném pásmu, ale za celou dobu přišla jen jedna střela, se kterou si Roman Šoustal bez problémů poradil. Domácí se dočkali gólu až čase 17:00. Petr Krutiš vyhrál vhazování před brankou Pelhřimova a puk postrčil k Davidu Horkému, jenž se protlačil k bráně a jeho střela skončila až v síti – 1:0. Gól domácí dostal do laufu a do konce třetiny si vytvořili ještě několik šancí, ale při zakončení naráželi na Romana Šoustala. Do kabin tedy odcházeli domácí s vydřeným náskokem 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji a dá se říci, že za celou třetinu hosty téměř k ničemu nepustili. Bohužel i přes jasnou převahu se nedařilo skórovat. Hrálo se převážně v obranném pásmu Pelhřimova či ve středním pásmu. V čase 23:17 si Roman Šoustal jen taktak poradil se střelou Petera Puchera. O minutu a půl později jej nepřekonal svojí střelou ani Petr Krutiš. Obrovská šance přišla ve 27 minutě. Nejprve pálil Jiří Wasserbauer a po něm Roman Mikeš, jejich pokusy Roman Šoustal vyrazil, ale po druhé střele se dostal puk k Romanu Čermákovi, který z krátké vzdálenosti přestřelil bránu. Hosté zahrozili až téměř v polovině třetiny, kdy se dostali do úniku Vladimír Port a Martin Hadrava. První jmenovaný nahrával a druhý se pokusil puk jemnou tečí dostat do brány, ale ten šel mimo. O chvíli později zlikvidoval Jan Brož i střelu Martina Vysloužila. Ten byl o chvíli později vyloučen a domácí tak měli možnost další přesilové hry, kterou však opět bez větší šance promarnili. Domácí byli blízko gólu v 35 minutě, kdy puk poskakoval před bránou Pelhřimova v klubku hráčů, ale nikomu se jej nepodařilo procpat do brány a situaci nakonec vyřešila lapačka Romana Šoustala. Na začátku 39 minuty soupeři opět zatápěla naše třetí lajna a byla z toho nebezpečná střela Marka Lupače, která Romanu Šoustalovi vypadla, ale než stačil někdo z hráčů puk dotlačit do brány, tak svoji chybu napravil a puk skryl pod lapačku. Po druhé třetiny tak odcházeli do kabin domácí stále s hubeným náskokem 1:0.

V začátku třetí třetiny měli domácí další početní výhodu, kterou sice konečně okořenili několika střelami, ale žádná z nich v bráně neskončila. Blízko gólu byli domácí v čase 42:48, a to když střelu Petera Puchera tečoval Roman Mikeš. Puk po jeho teči gólmanovi hostí opět propadl, ale skončil pouze na brankové čáře, za kterou jej nikdo již nestihl protlačit. S přibývajícím časem začali hosté cítit, že mají šanci s vývojem utkání něco udělat a začali být tím aktivnějším týmem. Ve 49 minutě se dostali do nebezpečného přečíslení dva na jednoho, které však skončilo po špatné nahrávce. Následně však hráči Pelhřimova zatlačili domácí do jejich obranného pásma, kde nebezpečně kombinovali a domácím se podařilo tuto nebezpečnou situaci vyřešit až za cenu zakázaného uvolnění. Kupodivu druhá gólová radost domácích přišla právě po tomto tlaku hostí. Již poněkolikáté v zápase velice dobře sehrála své střídání naše třetí lajna. V čase 49:46 se k puku za brankou hostí dostal Jan Bulín, který poté najel před bránu a svým důrazem na dvakrát doslova dotlačil puk za brankovou čáru – 2:0. I po gólu Žihadel však hosté nesložili zbraně a byli to opět oni, kdo byl nebezpečnější. Domácí sice měli krátce po druhém gólu výhodu další přesilové hry, ale ta se jim hrubě nevyvedla. Nejprve se Petr Votápek dostal do samostatného úniku, ale v rozhodujícím momentu mu do střely vložil hůl vracející se obránce a puk skončil mimo hřiště. Z následného buly byli hosté gólu ještě blíže, ale puk v cestě do brány zastavila tyč. I zbytek přesilové hry domácím nevyšel a chvílemi to vypadalo, že přesilovou hru hrají spíše hosté a zdálo se, že se dočkají i snížení skóre, ale ke střele se naštěstí nedostali. Až krátce po skončení přesilové hry mohli domácí fandové jásat potřetí. V čase 52:40 vystřelil Ladislav Rytnauer na bránu, ale puk trefil jen tyč a odrazil se před bránu, kde se nejrychleji zorientoval David Horký a prostřelil vše před sebou – 3:0. Kdo čekal, že poslední tým tabulky se tím zlomí, byl zklamaný. Hosté pokračovali v aktivní hře a již po necelých dvou minutách se dočkali zaslouženého snížení. V čase 54:30 si Jan Brož neporadil s nahozením na bránu, puk mu propadl a v prostoru brankoviště se nejlépe zorientoval Martin Hadrava3:1. Po tomto gólu hosté vycítili, že domácí dnes nemají zrovna svůj den a ještě přidali. Začalo se hrát převážně v obranném pásmu domácích, kde Lední medvědi rychle kombinovali, a bylo jen otázkou času, kdy přijde další gól, protože domácí borci jakoby najednou nevěděli, co mají dělat. Co se zdálo víc než jasné se stalo realitou v čase 56:11. Ladislav Pospíchal poslal přesnou přihrávku přes brankoviště a Filip Kasalý neměl se zakončením problém – 3:2. Hosty gól nakopl k dalšímu tlaku a Jan Brož se nestačil ohánět. V čase 58:29 přišel okamžik, který se zdál pro utkání rozhodující. Po souboji za bránou Žihadel byl za sekání vyloučen jeden z hráčů hostí a vypadalo to, že to zlomí jejich tlak a připraví je to o možnost zkusit srovnat při hře bez gólmana. Jenže vše bylo jinak. Hostům se podařilo v čase 59:01 v oslabení dostat do protiútoku, při kterém Petr Votápekbekhendovým blafákem vykoupal Jan Brože – 3:3. Poslední minuta již změnu skóre nepřinesla a tak fandové Žihadel poprvé v letošním roce mohli sledovat prodloužení.

V prodloužení se domácí snažili co nejrychleji rozhodnout, ale pokusy Jiřího Wasserbauera, Romana Čermáka ani Petera Puchera nebyly úspěšné. Na druhé straně se do velké šance probil Dominik Kasalý, ale Jana Brože také nepřekonal. O chvíli později měl velkou šanci i David Horký, ale ani on nadvakrát neuspěl. Největší šance přišla v samotném závěru prodloužení. Ladislav Rytnauer se dostal do samostatného úniku, ale blafákem na protivníka v bráně hostí nevyzrál a tak se šlo na nájezdy.

Poprvé v letošní sezoně tedy o vítězi domácího utkání rozhodovaly samostatné nájezdy. O vítězi rozhodla až 9. série nájezdů. K vidění tedy bylo vidět celkem 18 nájezdů, ale pouze tři branky. Nájezdy začínali hosté a Martin Hadrava v prvním kole neuspěl. První sérii jel za domácí kapitán Peter Pucher, který také neuspěl. Ve druhé sérii neuspěli Martin Vysloužil a za domácí Filip Matějka. V třetí sérii nejprve neuspěl David Čermák a domácí fandy po něm rozjásal David Horký. Ve čtvrté sérii za hosty proměnil Stanislav Kaminski a za domácí neuspěl Ladislav Rytnauer a stav tak byl 1:1. V páté až osmé sérii neuspěl žádný ze střelců a za domácí si postupně vylámali zuby Jan Bulín, David Horký, Roman Mikeš a Marek Lupač. Devátou sérii zahájil Filip Matějka, který nedal Romanu Šoustalovi šanci. Jelikož následný nájezd Martina Vysloužila si Jan Brož pohlídal, tak mohli domácí přeci jen slavit.