11.02.2017 | Jiří Rada | A-tým

Medvědi prohráli na ledě Vajgaru brankou třináct vteřin před koncem

Trápení pokračuje. I tak lze vystihnout sobotní utkání mezi Jindřichovým Hradcem a Pelhřimovem. Domácí šli do vedení zásluhou Straky, ale téměř okamžitě vyrovnal Marek Hadrava. Na to však hradečtí hokejisté stejně hbitě zareagovali brankou Hroudy. Do druhé periody doslova Medvědi vlétli a dokázali dvěma brankami otočit vývoj utkání poprvé na svoji stranu. To ale vydrželo pouze do 27. minuty, kdy domácí vyrovnali. Poté již Medvědi tahali za kratší konec, ale v 56. minutě dokázali ještě vyrovnat na 5:5. To však stále nebyl konec a domácí Kohút pouhých třináct vteřin před třetí sirénou rozhodl o třech bodech pro Vajgar.

Jindřichův Hradec

11.02.2017
18:00
6:5
(2:1, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky:13. Straka (Furch), 14. Hrouda (Jaša), 27. Kohút (Furch, Košťál), 29. Furch, 46. Jindra (Červený), 60. Kohút (Košťál) – 13. Hadrava, 21. Hadrava (Hadrava), 24. Kopic (Votápek), 40. Plachý (Vysloužil, Bezděk), 56. Bezděk. Rozhodčí:Král – Musil, Komínek

JHR: Formánek – Pípal, Kohút T., Růžek, Tržil, Bureš, Straka – Hrouda, Jaša, Červený, Beran, Furch, Košťál, Šalamoun, Kohút D., Bílek, Vantuch, Jindra

PEL: Černý – Kubát, Port, Kasalý D., Jelínek, Hájek – Hadrava Marek, Kasalý F., Hadrava Martin, Bezděk, Votápek, Kopic, Plachý, Vysloužil, Siřiště, Všetečka

Vajgaru v utkání opět chyběl zraněný kapitán Ota Lazorišák, tým byl však posílen o mladé slávistické juniory. Začátek zápasu byl v tempu, hrál se svižný hokej. V 5. minutě dostal Vajgar k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, když za katr putovali postupně Dominik Kasalý a Petr Votápek. Vajgar měl možnosti ke skórování, ovšem hostující brankář Černý všechny zneškodnil. Ve 13. minutě se ale Jindřichův Hradec radoval poprvé, když se nádhernou střelou z kruhu trefil obránce Adolf Straka - 1:0. Za půl minuty však hosté hned srovnali, když Marek Hadrava potrestal velmi laxní rozehrávku domácích obránců - 1:1. Tento stav také dlouho nevydržel, nýbrž za čtrnáct vteřin vrátil Vajgaru vedení svým důrazem Zdeněk Hrouda - 2:1. Před první sirénou měli oba týmy gólové šance, ale ani na jedné straně branka nepadla. Dvanáct vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky dostal za napadení dvě minuty Aleš Hájek, což korunovalo velmi tvrdou a z obou stran agresivní třetinu, k vidění bylo několik hitů a tvrdých soubojů.

Lepší vstup do druhé třetiny měl jednoznačně Pelhřimov, který začal velmi agilně a po trefách Martina Hadravy a o chvíli později Miroslava Kopice stav utkání otočil ve svůj prospěch - 2:3. Vajgar ale nezahálel a také vyrazil do útoku, čímž si vybojoval přesilovou hru. Tu sice nevyužil, ale o pár vteřin později srovnal David Kohút - 3:3. Uteklo něco málo přes dvě minuty a domácí si vzali vedení zpátky, za pelhřimovského brankáře Černého dorazil kotouč útočník David Košťál - 4:3. Čtyři minuty před koncem druhé periody mohli hosté srovnat, ale opět skvělý domácí brankář Michael Formánek akci bratří Hadravů zneškodnil. Na druhé straně měli příležitost Beran se Šalamounem, ale ani po této akci se skóre neměnilo. Měnilo se bohužel pouhých pět vteřin před koncem, když hostující střelec Tomáš Plachý využil zmatků v jindřichohradeckém brankovišti a vyrovnal - 4:4.

Nástup do třetí třetiny měli opět lepší hosté, ale do vedení se dostal Vajgar, když se v čase 45:33 prosadil krásnou střelou Jan Jindra - 5:4. Jindřichův Hradec následně přečkal oslabení a navíc dostal příležitost přesilové hry, ve které se mohl utrhnout na dvoubrankový rozdíl. Místo toho však udeřili Medvědi, když necelých pět minut před koncem vyrovnal stav zápasu hostující Libor Bezděk - 5:5. O chvíli později byla velká mela před brankářem Formánkem, ale domácí obránci ve spolupráci s Formánkem svou svatyni uchránili. V poslední minutě měl Vajgar šanci strhnout vedení na svou stranu, ale ani Šalamoun a ani Jaša se prosadit nedokázali. Pouhých třináct vteřin před koncem se po Černého levici konalo vhazování, které domácí vyhráli, puku se chopil drzý slovenský forvard David Kohút, natlačil se před Černého a svou druhou trefou v utkání rozjásal domácí fanoušky - 6:5.