27.08.2014
18:00
5:3
(1:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Zayml (Kellner, Mrkvička), 24. Mrkvička (Havran), 29. Liška, 40. Zayml (Havran, Černý), 58. Dvořák (Kellner, Heršálek) - 5. Kubát (Třetina), 14. Třetina, 30. Třetina (Jelínek). Rozhodčí: Talpa - Kostka, Deim. Vyloučení: 2:8 navíc Panec (Tábor) 5 + OK. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.

TAB: Panec (16. Klestil) – Havran, Černý, Kanov (Dvořák), Liška, Heršálek, Hájek – Kellner, Mrkvička, Zayml – Mařík, matušík, Krätzer – Barbora (30. Kratochvíl), Pechánek, Kolomý

PEL: Čekal - Mečiar, Kasalý D., Rašner, Jelínek A., Pecen, Kubát, Třetina, Rytnauer, Kopic, Votápek, Svoboda, Kasalý F., Hadrava Marek, Tolkner

Hosté z Vysočiny vyrukovali do utkání i se dvěma čerstvými ofenzivními posilami Rytnauerem a Třetinou. Prvně jmenovaný se do historie střetnutí výrazněji nezapsal, zato jeho někdejší parťák z Havlíčkova Brodu vtiskl svůj rukopis všem třem pelhřimovským gólům. Po první třetině odcházeli do šaten spokojenější borci v červeno-bílých dresech. Na Kubátův úvodní gól z 5. minuty sice stihli Táborští zareagovat krásně sehranou přesilovkovou kombinací zakončenou Zaymlem, o pár minut později ale využil Černého podklouznutí Třetina a vrátil hostům vedení. V 16. minutě skončil zápas pro domácího gólmana Pance. Ten neunesl kontakt s pelhřimovským Tolknerem u mantinelu a za zbytečnou vendetu vyfasoval pětiminutový trest s dovětkem do konce utkání. První polovina druhé části hry nabídla dominanci táborského mužstva. V úvodu 24. minuty se prezentoval neomylnou gólovou střelou k tyči Mrkvička a minutu před naplněním první poloviny utkání strhl v přesilovce vedení na stranu Jihočechů Liška. Odpověď pelhřimovských hokejistů na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Nejprve se odrazil kotouč od konstrukce domácí branky pod ležícího gólmana Klestila, už z následného útoku ale obstaral všudybyl Třetina vyrovnání na 3:3. Od té chvíle byli hosté nebezpečnějším týmem, pouhých pětačtyřicet vteřin před druhou sirénou jim ale domácí vzali vítr z plachet po střele Havrana a lehké teči Zaymla – 4:3. Poslední dějství příliš strhujících momentů nenabídlo. Až v 58. minutě zužitkoval dorážející obránce Dvořák další táborskou přesilovku a o vítězi bylo rozhodnuto. Na výsledku 5:3 už nic nezměnila ani krátká hra Ledních Medvědů bez brankáře.