18.12.2011 | Tomáš Bečka | A-tým

Pelhřimov odjíždí z Kolína s prázdnou

Poslední venkovní zápas letošního roku neskončil tak, jak si pelhřimovští hokejisté představovali. Na kolínském ledě totiž podlehli domácím Kozlům 1:5, když domácí rozhodli už v první třetině, kdy se jim podařilo třikrát skórovat. Jediným úspěšným střelcem v dresu Spartaku byl Marian Havel. Touto prohrou se přes Pelhřimov dostal Nymburk, který má stejný počet bodů, ovšem lepší skóre.

Kolín

18.12.2011
17:00
5:1
(3:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky:4. Mejzr, 9. Kubát (Skokan, Nedbal), 14. Skokan (Nedbal, Kubát), 47. Pospíšil (Morkes, Mejzr), 49. Kubát (Skokan, Nedbal) - 32. Havel (Siřiště) Rozhodčí:J.Vláčil - K.Andrejsek, P.Marek Vyloučení:5:5 Využití:2:0 V oslabení:0:0 Diváci:580 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1

KOL: Brázdil - Nedbal, Procházka, Pácal, Barták, Hanzl, Richter, Pýcha, Minarčík - Malý, Kubát, Skokan, Morkes, Pospíšil, Mejzr, Ježek, Cerk, Herwig, Hloušek, Nekvasil.

PEL: Čekal - Beneš, Rašner, Zelený, Plch, Kasalý, Adam, Martínek - Hrbatý, Kubát, Hadrava Martin, Votápek, Hadrava Marek, Havel, Vrátný, Siřiště, Blažek, Jelínek.

Do pelhřimovské klece se oproti středečnímu duelu vrátil Jan Čekal a hned ve čtvrté minutě musel čelit trestnému, které proměnil Mejzr. O chvíli později překonal pelhřimovskou obranu Kubát a Kolín vedl rázem 2:0. Do zaznění první sirény se ještě povedlo dostat puk za brankovou čáru Skokanovi.

Ve druhé periody vykřesal malou jiskřičku naděje Havel, ovšem jak se později ukázalo, byl to jediný zásah pelhřimovských hokejistů v tomto zápase. Třetí třetinu opanovali opět domácí Kozlové. Nejprve vrátil modrobílým tříbrankové vedení Pospíšil a poté svým druhým gólem v zápase pečetil Kubát celkové vítězství Kolínu 5:1.

Kvůli tomuto zaškobrtnutí se Spartak propadl na šesté místo cenrtální tabulky. Zpět na bramborovou pozici se mohou svěřenci trenéra Melouna vrátiti po středečním utkání, kdy doma hostují jindřichohradecký Vajgar.